Płocki sztab WOŚP “stroi” instrumenty. 26. Finał już niebawem zagra z całą mocą [FOTO]

image_pdfimage_print

Chociaż Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się za 5 tygodni, to przygotowania do imprezy w naszym mieście idą pełną parą. Wszak Finał to nie tylko zbieranie pieniędzy przez wolontariuszy, to ogromne przedsięwzięcie wręcz kombinat, w który charytatywnie angażuje się steki osób. Podczas 26. WOŚP w Płocku będzie się działo, oj będzie…

Od aukcji, na które już ruszyła zbiórka przedmiotów, poprzez kwestę, imprezy towarzyszące, aż po imprezę w Orlen Arenie, którą zwieńczy światełko do nieba. W czwartek, 7 grudnia, odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, dyrektora Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, Radosława Malinowskiego, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, a zarazem szefową sztabu WOŚP, Litosławą Koper oraz… płockiego driftera Piotra Więcka, i Dominika Jaroszewskiego z Budmat Auto.

Jedną z atrakcji, która będzie czekała na płocczan, i nie tylko, będzie przejażdżka driftotaksówką.  – 14 stycznia po raz pierwszy z WOŚP zagramy całą drużyną. To dla nas wielki zaszczyt, że możemy pomóc osobom potrzebującym. Dzięki uprzejmości Wisły Płock od godz. 12:00 do godz. 20:00 po torze na stadionie będzie jeździła driftotaksówka. Każdy będzie mógł skorzystać z przejażdżki, uprzednio wrzucając parę złotych do puszki – tłumaczył dziennikarzom Piotr Więcek. Płocczanin oraz jego koledzy zapraszają zatem na stadion im. Kazimierza Górskiego w Płocku.

Ponadto będą koncerty, warsztaty, pokazy, licytacje, bieg, spacer z psami czy nordic walking. Centrum wydarzeń będzie – tradycyjnie – w Orlen Arenie. O muzycznej oprawie imprezy opowiedział Radosław Malinowski. Na scenie wystąpią takie zespoły jak: Stop, Kto nie kocha pieszczocha, Kapela Płocka, Hurt oraz rapera MC Silka. Podczas tegorocznego Finału przewidziano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. – Związane jest to z hasłem 26. edycji WOŚP – “dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” – wyjaśniła Litosława Koper. Będą różnego rodzaju dmuchańce, baseny z kulkami, spotkania ze zwierzętami z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku – przybliżała szczegóły.

– Nie przestajemy grać z Orkiestrą, tak jak robimy to od wielu lat. Podczas tego Finału będziemy grać jeszcze mocniej i głośniej. WOŚP to akcja, która jednoczy Polaków, o czym przekonaliśmy się podczas wszystkich edycji – podkreślił prezydent. – 450 wolontariuszy będzie zbierało pieniądze do puszek. Będzie wśród nich młodzież, dzieci, a także płoccy radni – mówił Andrzej Nowakowski. – Bądźmy jeszcze bardziej hojni i serdeczni. WOŚP pomaga tym najsłabszym, którzy tej pomocy oczekują najbardziej – dzieciom i seniorom – prosił prezydent. Przypomniał także, że Fundacja Jurka Owsiaka wspiera płockie szpitale i placówki zdrowotne, które dotychczas otrzymały od Orkiestry sprzęt o wartości ponad 2,5 miliona złotych.

Przed konferencją prasową do Młodzieżowego Domu Kultury przyszedł radny Jacek Jasion, który na ręce Litosławy Koper złożył rękawice mistrza oraz plakat ze swoim autografem. Radny przeznaczył te przedmioty na aukcję. Każdy z was może coś podarować, co zostanie wystawione na allegro i wylicytowane. A pieniądze wpłyną na konto największej Fundacji pomocowej w naszym kraju, która nieprzerwanie gra od 26 lat.

Co bardzo ważne – jeżeli do 15 grudnia zgłosi się ktoś chętny do kupienia złotego serduszka WOŚP, to przyjedzie ono do Płocka. Trzeba jedynie zapewnienia, że darczyńca wyłoży na nie 10 tys. zł. W ubiegłym roku serduszko zostało sprzedane za 12,5 tys.zł podczas aukcji w Orlen Arenie.

Każdego roku w Płocku pada rekord finansowy podczas Finału. W ubiegłym roku było to 313 tys. złotych. W tym roku nie może być gorzej. Bijemy rekord Kochani?

Fot. Rafael Dominik – MDK Płock.