“Rodacy Bohaterom” także w Płocku. Kibice tym razem pomagają Kresowiakom

image_pdfimage_print

Przed świętami Bożego Narodzenia rusza mnóstwo akcji pomocowych. Polacy też chętniej obdarowują potrzebujących. Jak co roku do akcji przedświątecznej pomocy wkroczyli także płoccy kibice. Tym razem Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock oraz Stowarzyszenie Pro Patria organizuje zbiórkę pod hasłem “Wesprzyj polskich Kombatantów na kresach”.

Tym samym Płock stał się kolejnym miastem na mapie Polski, które przyłączyło się do ogólnopolskiej kampanii “Rodacy Bohaterom”. – Po raz pierwszy będziemy wspólnie zbierać dary na rzecz Kombatantów, żyjących na Kresach – napisali organizatorzy na Facebooku.  Z zebranych darów powstaną świąteczne paczki, które będą przekazane najbardziej potrzebującym. – Dla rodaków spędzających święta na dawnych Kresach takie wyrazy wsparcia i zwykłej życzliwości są bardzo potrzebne. Nie zapominajmy, że przed nami wyjątkowy czas, czyli Święta Bożego Narodzenia – podkreślają organizatorzy.

Zbiórka żywności dla Kresowiaków ruszyła 1 grudnia i potrwa do 14 grudnia. Organizatorzy zachęcają do obdarowywania produktami z dłuższym terminem ważności: mąka, cukier, kasza, ryż, olej, puszki różnego rodzaju – mięsne, rybne, owocowe, kakao, kawa, herbata, makaron czy słodycze.

Jeżeli chcecie przyłączyć się do akcji i pomóc osobom żyjącym na Kresach, możecie dary dostarczyć: od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 17:00 w lokalu Trzynastka Obiady Domowe przy ulicy Tysiąclecia 13 lub robiąc zakupy w sklepach Piotr i Paweł w Galerii Wisła i Galerii Mosty – 9 i 10 grudnia w godzinach od 11:00 do 17:00. Tam będzie można spotkać organizatorów akcji, którzy będą zbierać produkty.

Jeszcze więcej informacji znajdziecie na wydarzeniu na Facebooku – Zbiórka Darów ,,Rodacy Bohaterom” Płock.