W płockim Teatrze wszyscy będą jeść i pić. Wyjątkowy spektakl

image_pdfimage_print

Są w dziejach teatru i narodów spektakle, które zmieniały bieg historii. Jednym z nich na pewno są “Dziady” Adama Mickiewicza.

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku oraz Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru zapraszają na wieczór poświęcony 50. rocznicy premiery „Dziadów” Adama Mickiewicza w reżyserii Kazimierza Dejmka w Teatrze Narodowym, która była początkiem marca ‘68 roku. Nietypowy, jak na teatr, wieczór odbędzie się 25 listopada, czyli w najbliższą sobotę o godz. 21:30, na Scenie Piekiełko. Cena biletu to jedynie 5 zł.

Wieczór z “Dziadami” zapowiada się bardzo ciekawie. – Jak na przedchrześcijański obrzęd przystało, będziemy jeść i pić za przychylność dusz i ich spokój w zaświatach. Zapraszamy z własnymi pokarmami i napojami – czytamy w zaproszeniu na wydarzenie.

Podczas wieczoru usłyszymy fragmenty „Dziadów” Adama Mickiewicza w wykonaniu aktorów płockiego Teatru. Jarosław Wanecki, prezes Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru opowie o głośnej realizacji „Dziadów” w Teatrze Narodowym i o realizacji z przymrużeniem oka – w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Płocku w wykonaniu lekarzy. Marek Mokrowiecki, dyrektor Teatru, przypomni przedstawienie „Dziadów” w płockiej Katedrze. Ponadto, wysłuchamy wielkiej improwizacji w wykonaniu Gustawa Holoubka i zastanowimy się, czy dziś „Dziady” coś w nas jeszcze poruszają.

Autor zdjęć: F. Myszkowski.