Masz pomysł ‘na siebie’ – zrealizuj go w Płocku. Od czegoś trzeba zacząć…

image_pdfimage_print

– Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to święto obecnych i przyszłych przedsiębiorców, ludzi aktywnych, którzy chcą działać, podejmować ryzyko i realizować swoje pomysły biznesowe – mówił prezydent Andrzej Nowakowski na konferencji prasowej poświęconej temu międzynarodowemu projektowi.

Od 13 do 19 listopada w ponad 160 krajach będą odbywały się tysiące wydarzeń – debat, szkoleń, warsztatów, dyskusji i spotkań z ekspertami – promujących przedsiębiorczość i aktywność biznesową. Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest też wspieranie edukacji w zakresie przedsiębiorczości i budowanie mostów między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym.

W związku z przedsięwzięciem w Płocku od 13 listopada ( poniedziałku) odbędzie się szereg wydarzeń. – W programie każdy znajdzie coś dla siebie, bo nasi partnerzy przygotowali bardzo ciekawą i różnorodną ofertę – zachęcał do udziału w płockich obchodach zastępca prezydenta Jacek Terebus.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Płocku zainauguruje debata o start-upach w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Jej początek w najbliższy poniedziałek o godz. 11.

Wiele wydarzeń organizuje płocka Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. – W tym roku wychodzimy poza mury naszej uczelni do szkół ponadgimnazjalnych, by dzielić się młodzieżą wiedzę o przedsiębiorczości – mówił prof. Maciej Słodki, rektor PWSZ. Szczególnie zachęcał do udziału w wykładzie Carol Grzych, która jest stypendystką programu Fulbrighta i przez dwa tygodnie prowadzi zajęcia w płockiej szkole. Prelegentka 14 listopada będzie mówiła o Dolinie Krzemowej i przedsiębiorczości w Stanach Zjednoczonych.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie się również dwudniowa konferencja Biznes Level Up – Innowacje. 14 i 15 listopada będzie można wziąć udział w warsztatach z innowacyjnego myślenia, tworzenia innowacji, zarządzania projektami i kreatywnego myślenia, które poprowadzą uznani trenerzy. Udział w konferencji jest płatny, szczegóły na stronie konferencji.

X Światowy Tydzień Przedsiębiorczości potrwa od 13 do 19 listopada, jednak kilka wydarzeń odbędzie się także wcześniej i później. Szczegóły w programie, który możecie pobrać i wydrukować.

Na wiele wydarzeń obowiązują zapisy. Więcej informacji znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: UMP
Fot. UMP.