Płoccy rowerzyści będą zachwyceni

image_pdfimage_print

To kolejny, ogromny ukłon miasta w stronę jego mieszkańców. Tym razem powstanie wręcz… “autostrada” dla tych, którzy uwielbiają poruszać się na rowerze. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w przyszłe lato płocczanie przejadą magistralą rowerową. 

– Dziś podpisaliśmy umowę na realizację drogi rowerowej R-1! Super! Budowa kolejnych 5,5 kilometrów rozpocznie się jeszcze w listopadzie! Termin realizacji to 30 maja 2018 roku – napisał w piątek na swoim facebookowym profilu prezydent Andrzej Nowakowski, dołączając do wpisu filmik, na którym dokładnie widać przebieg magistrali. 

Pobiegnie ona po północnej stronie ul. Wyszogrodzkiej od Panoramy Płockiej przez al. Piłsudskiego pod wiaduktem (ale nie po jezdni), następnie przez al. Jachowicza do al. Kobylińskiego. Przy okazji, obok niektórych jej fragmentów, powstaną nowe chodniki, zjazdy, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie. Po trasie będzie łączyła się z istniejącymi już ścieżkami – jak np. z drogą rowerową w al. Armii Krajowej, czy ul. Otolińskiej.

Inwestycja pochłonie 8,5 mln zł (z czego ok. 3 mln zł to dofinansowanie unijne) i musi powstać do 30 maja 2018 roku. Przekazanie wykonawcy placu budowy prawdopodobnie nastąpi jeszcze w listopadzie. –  Po jej oddaniu planujemy uruchomić system roweru miejskiego – mówił prezydent Andrzej Nowakowski na konferencji prasowej w ratuszu.

Umowę na budowę magistrali rowerowej w imieniu Firmy Remontowo-budowlanej Lipowski podpisał Grzegorz Lipowski i dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg – Tomasz Żulewski.

 

Fot. Kadry z mapy przebiegu drogi R1.