Orlen przegrał rządowy przetarg z… małą firmą

image_pdfimage_print

Firma z Wyszkowa pokonała największy koncern rafineryjno – petrochemiczy, czyli PKN Orlen w przetargu na dostawy paliw dla Centrum Obsługi Administracji Rządowej. A wszystko przez mały… podpis.

Prywatne przedsiębiorstwo wcale nie miało lepszej oferty, ale było dokładniejsze – jak się okazuje. PKN Orlen popełnił mały ale za to bardzo istotny błąd, który wyeliminował koncern z przetargu.

Prywatna firma z Wyszkowa okazała się lepsza od PKN Orlenu w przetargu dla Centrum Obsługi Administracji Rządowej. Państwo zapłaci jej za dostawę prawie 2,1 miliona złotych. Orlen chciał kilkanaście tysięcy złotych mniej, jednak przegrał przetarg.

Jak informuje RMF FM, wszystko rozstrzygane było w formie elektronicznej, wymagany był więc kwalifikowany podpis cyfrowy. W dokumentach przesłanych przez spółkę, niestety zabrakło go. Zatem oferta giganta paliwowego została skreślona. Tym samym jedynym oferentem została firma z Wyszkowa – ona też wygrała przetarg i dostarczać będzie paliwo dla Centrum Obsługi Administracji Rządowej.

 

Źródło: RMF FM