Tylko współczuć jury. Wybór będzie bardzo trudny! [FOTO]

image_pdfimage_print

Pani Jadzia interesuje się siatkówką, pani Krysia kocha psy, pani Małgosia w kuchni nie może obejść się bez noża, a ulubiony kolor pana Józka to błękit i zieleń. To zaledwie kilka odpowiedzi na pytania, których udzielili finaliści najserdeczniejszego konkursu, którego finał po raz trzeci odbędzie się w naszym mieście. 

Mowa oczywiście o kolejnej odsłonie Miss i Mistera Wolontariatu, który organizuje Bank Żywności – Związek Stowarzyszeń w Płocku. W miniony piątek trzydziestu kandydatów miało swoje pierwsze spotkanie i od razu rzucono ich na głębokie wody. Finaliści musieli stanąć na scenie, powiedzieć kilka słów o sobie, a także odpowiedzieć na pytania – jedno osobiste, drugie związane z wolontariatem.

Na scenie Spółdzielczego Domu Kultury przy ulicy Krzywoustego zrobiło się wesoło. Co niektórzy za swoje wypowiedzi zbierali gromkie brawa, wybuchały też salwy śmiechu. Kilka osób miało też tremę, której nie ukrywali, bo na scenie stali po raz pierwszy w życiu. – Wybór był niezwykle trudny, każdy w swoim formularzu zgłoszeniowym podawał inne motywacje, dotyczące pracy wolontariackiej, kilkanaście było bardzo ciekawych. Dziś te osoby są z nami. Mogliśmy wybrać tylko 30 osób z 412 zgłoszeń, które wpłynęły do nas z całej Polski – tłumaczył nam Konrad Słomczewski, który jest współorganizatorem imprezy i jej dobrym duchem.

To już trzecia edycja konkursu, gdzie nie liczy się wiek, figura czy uroda, tu najważniejsze jest serce i bezinteresowna pomoc, którą człowiek niesie drugiemu człowiekowi – temu potrzebującemu. W piątkowe popołudnie sala koncertowa płockiego SDK-u wypełniona była zatem po brzegi dobrym sercem i pięknem w czystej postaci. – To dla nas ogromna przyjemność, że możemy uhonorować te osoby, pokazać je szerszej publiczności. Zmęczenie? Nie znam takiego słowa – mówiła nam Ola, która obok Aldony Cybulskiej, Marka Kuczyńskiego i Huberta Kuczyńskiego, zajmuje się organizacją i dopięciem imprezy na – przysłowiowy – ostatni guzik. Przed kandydatami jeszcze dwie próby i spotkania z choreografem, stylistką czy fryzjerem. Pracy przed nimi i organizatorami co nie miara, a czasu pozostało już niewiele…

Wielka finałowa gala konkursu Miss i Mister Wolontariatu odbędzie się już 6 października o godzinie 18 w Teatrze Dramatycznym w Płocku. Trzydziestu finalistów [15 dziewczynek, młodych kobiet i pań; 15 chłopców, młodych mężczyzn i panów – przyp. red] z trzech grup wiekowych będzie oceniało profesjonalne dwunastoosobowe jury. Patrząc na kandydatów, nie będą mieli jurorzy prostego zadania. Każda z tych osób wyróżnia się czymś innym, każda jest piękna, każda ma w sobie to “coś”!

Fot. Bank Żywności w Płocku.