Płockie Międzytorze zyskało place zabaw, skwer, parking i siłownię [FOTO]

image_pdfimage_print

– Cieszę się, że mieszkańcy Miedzytorza zyskują to czego to osiedle bardzo potrzebowało, co było zgłaszane w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka i podczas rozmów z Radą Mieszkańców Osiedla – mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas otwarcia nowych obiektów.

– Blisko 100 nowych miejsc postojowych, siłownia terenowa, nowoczesny plac zabaw i skwer w centrum osiedla z pewnością poprawią jakość życia w tej części Płocka. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie współpraca z MSM, która polegała na zamianie działek, na których powstało najpierw Przedszkole nr 5 a teraz parking i skwer. Liczę, że podobną inwestycję zrealizujemy w 2018 roku na Zatorzu – dodawał prezydent.

Inwestycja powstała na terenie po wyburzonym starym przedszkolu nr 35 na działce zlokalizowanej pomiędzy ulicami Lachmana i Piaska w Płocku. Wykonano tam parking z kostki betonowej z wjazdami od strony wschodniej i zachodniej, który posiada 92 miejsca postojowe ogólnodostepne i 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy osiedla Międzytorze  mogą się cieszyć także z nowego chodniki, placów zabaw, terenowej siłowni i skweru.

Pierwszy plac zabaw jest dedykowany dla młodszych dzieci. Posiada urządzenie wielofunkcyjne, piaskownicę, karuzelę, dwa bujaki sprężynowe czy huśtawkę wahadłową. Wszystko to wykonano na bezpiecznej nawierzchni i ogrodzono. Drugi plac zabaw jest dla dzieci starszych. Są na nim: huśtawka wahadłowa, urządzenie wielofunkcyjne, linarium i bujak wieloosobowy. Ten plac zabaw również został ogrodzony i zyskał nową nawierzchnię. Na skwerze w części parkowej stanęły, podobnie jak na placach zabaw, ławki. Są tu także kosze na śmieci, stojak na rowery, a także mnóstwo zieleni. Z koli nową siłownię terenową wyposażono w urządzenia ogólnodostępnego do ćwiczeń w terenie, czyli tzw. biegacza, orbitrek oraz wioślarza. Inwestycja kosztowała prawie 1 mln 600 tys zł.

Źródło i fot: UMP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.