Mazowsze finansowo wesprze gminy po nawałnicy. Na początek Staroźreby

image_pdfimage_print

W sierpniowych nawałnicach ucierpiały również gminy Mazowsza o czym pisaliśmy na naszych łamach. Jedną z najbardziej poszkodowanych jest gmina Staroźreby.

Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o przekazaniu 330 tys. zł wsparcia dla tej gminy. Pieniądze zostaną przeznaczone na odbudowę uszkodzonych budynków, m.in. świetlic wiejskich, budynku OSP i kościoła w Staroźrebach, a także obiektów komunalnych i oświatowych.Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą Radni Województwa Mazowieckiego już podczas najbliższej sesji sejmiku we wtorek, 29 sierpnia.

– W obliczu takich tragedii, każdy samorząd powinien czuć, że może liczyć na pomoc i wsparcie. Stąd nasza decyzja. To trudny czas dla mieszkańców i samorządowców. Musimy być solidarni – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Zarząd Mazowsza zdecydował także o wsparciu dla trzech innych gmin, które ucierpiały w sierpniowych nawałnicach. Pomoc w wysokości po 330 tys. zł otrzymają gmina Sośno w województwie kujawsko-pomorskim oraz gminy Lipusz i Dziemiany w województwie pomorskim. W sumie na pomoc poszkodowanym gminom Mazowsze przeznaczy 1 mln 320 tys. zł.

Fot. Zdjęcia poglądowe OSP Gąbin