Petra Płock nie do pokonania. Triumfowali w finale PGNiG Summer Superligi [FOTO]

image_pdfimage_print

Trudno się było spodziewać innego wyniku w tym turnieju. Nie dosyć, że grali u siebie, to na dodatek w mocnym składzie. W finale PGNiG Summer Superligi triumfowała drużyna BHT Auto Forum Petra Płock.

Rozgrywki w piłce ręcznej plażowej na dwóch boiskach usypanych z piasku przed płockim ratuszem trwały dwa dni. W sobotę i niedzielę – 1 i 2 lipca. W finałowym meczu spotkali się szczypiorniści plażowi z BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski z płocką, dobrze znaną drużyną BHT Auto Forum Petra. Petra zdecydowanie dominowała na boisku, aby zakończyć mecz pełnym sukcesem z wynikiem 0:2. Tym samym stawiając piotrkowian na drugim miejscu na podium, trzecią drużyną okazali się szczypiorniści z Węgier, którzy finałowy mecz rozegrali z Holendrami.

Z kolei wśród damskich drużyn pierwsze miejsce przypadło Holenderkom, drugie zajęły poznanianki, a trzecie miejsce należało do ekipy Byczki z Kowalewa Pomorskiego, które pokonały w ostatnim meczu piotrkowianki 0:2.

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Gospodarzem turnieju było Miasto Płock i Mazowsze. Sponsorami wydarzenia byli: Auto Forum, Solumus oraz Orlen. Imprezę wspierali Petrotel i Ramirent. 

Fot. Dziennik Płocki ( pierwszy dzień turnieju).