Ruszyła inwestycja w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym

image_pdfimage_print

W Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym (PPPT) do połowy 2018 roku Przedsiębiorstwo Wielobranżowe “Centrostal-Wrocław” wybuduje regionalny ośrodek dystrybucji stali oraz produkcji prefabrykatów zbrojeniowych. Roboty budowlane już się rozpoczęły.

Wartość przedsięwzięcia to ok. 3 mln zł. Na działce o powierzchni ok. 0,7 ha powstaną hala produkcyjna oraz biurowiec, które zajmują ponad 1200 metrów kw. Inwestycja “zostanie zakończona, według harmonogramu realizacyjnego, najpóźniej w II kwartale 2018 roku” – poinformował PPPT. “Zgodnie z założeniami, docelowe zatrudnienie w związku z uruchomieniem nowej inwestycji wyniesie minimum 12 osób” – zaznaczyła spółka.

Jak podał PPPT, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe “Centrostal-Wrocław” to dystrybutor wyrobów hutniczych i materiałów konstrukcyjno-budowlanych, a także wykonawca usług dotyczących wyrobów hutniczych, w tym produkcji prefabrykatów zbrojeniowych. “Klientami przedsiębiorstwa są krajowe i zagraniczne firmy z szeroko rozumianej branży budowlanej oraz przedsiębiorstwa produkcyjne wszystkich branż przemysłu” – wyjaśniła spółka.

PPPT działa od 2004 roku. To podmiot, w którym po 50 proc. udziałów posiadają PKN Orlen i miasto Płock. Spółka zarządza obszarem inwestycyjnym o łącznej powierzchni ok. 200 ha. Obecnie działa tam 10 podmiotów z zakładami produkcyjnymi oraz 18 podmiotów wynajmujących powierzchnie biurowe.

PPPT ma podpisaną umowę z parkiem technologicznym w Szanghaju (Chiny). Jest też członkiem Mazowieckiego Klastra Chemicznego, Klastra Inżynierii Satelitarnej i Kosmicznej oraz Klastra Rzecznego Mazovia.

Fot. rbs.com.pl