Szczypiorniści wygrywają w Głogowie

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym PGNiG Superligi Orlen Wisła Płock pokonała Chrobrego Głogów i jedną nogą jest już w kolejnej rundzie.

Przez trzydzieści minut gra Nafciarzy nie wyglądała jednak najlepiej. Faworyci przez całą połowę nie mogli wskoczyć na właściwe obroty i od 8. minuty właściwie musieli gonić gospodarzy. Pogoń zajęła im trochę czasu, ale w końcu w 18. minucie wyrównał Maciej Gębala (8-8), a niewiele później trafił też Michał Daszek (9-8). Następnie trzy bramki z rzędu rzucili zawodnicy Chrobrego (11-9), ale tuż przed przerwą do remisu doprowadził Valentin Ghionea (11-11).

Druga odsłona to znaczna poprawa w grze zespołu Piotra Przybeckiego. Płocczanie szybko zaczęli kontrolować spotkanie i od trafienia Miljana Pusicy na 13-12 w 37. minucie już do końca meczu nie oddali prowadzenia. Do 50. minuty przewaga wicemistrzów Polski wynosiła jednak maksymalnie trzy oczka (20-17), ale w końcówce głogowianie kompletnie się posypali, co przyjezdni skrzętnie wykorzystali. Jednocześnie wartym odnotowania jest fakt, że Adam Wiśniewski zdobył swoją… tysięczną bramkę w polskiej lidze!

Ostatecznie ekipa z Płocka wypracowała w ostatnich minutach wypunktowała miejscowych i wypracowała sobie osiem bramek przewagi (29-21) przed rewanżem. Ten rozegrany zostanie w niedzielę, 30 kwietnia, o godzinie 13:00, w Orlen Arenie. Jego zwycięzca w półfinale rozgrywek zmierzy się z wygranym z pary Wybrzeże Gdańsk – Azoty-Puławy.

SPR Chrobry Głogów – Orlen Wisła Płock 21-29 (11-11)

SPR Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Pawłowski, Płócienniczak 5, Światała 2, Sićko 2, Babicz 5, Gujski 3, Tylutki, Sobut, Kubała 3, Rydz 1

Orlen Wisła Płock: Wichary, Corrales – Daszek 2, Duarte 2, Racotea 2, Wiśniewski 4, Ghionea 6, Rocha 2, Ivić 3, Tarabochia 3, Maciej Gębala 2, Pusica 1, Mihić 2, Toledo, Żytnikow.

Wykluczenia: Pawłowski, Płócienniczak, Świtała, Babicz, Tylutki – Gębala (x3), Pusica, Racotea.
Czerwona kartka: Gębala w 49. minucie z gradacji kar.