Wolontariusze uhonorowani. Podziękowania za Finał WOŚP [FOTO]

image_pdfimage_print

Były delegacje szkół, instytucji, firm, organizacji oraz politycy, którzy swoim działaniem wspierali 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W poniedziałek, 3 kwietnia, podziękowania były dla wszystkich, którzy 15 stycznia od wczesnych godzin porannych, do późnych godzin nocnych kwestowali na rzecz fundacji Jurka Owsiaka.

Wczoraj w Orlen Arenie prezydent Andrzej Nowakowski i szefowa płockiego sztabu WOŚP dziękowali wszystkim – obecnym i nieobecnym – za wsparcie i pomoc Finału w Płocku. – Był to finał wyjątkowy, nie tylko dlatego, że odbył się już po raz 25. Ale dlatego, że udało się pobić kolejny rekord w naszym mieście i w całej Polsce. Przez wiele lat próbowaliśmy w Płocku przekroczyć kwotę 200 tys. zł., w tym roku zebraliśmy aż ponad 313 tys. I to wszystko dzięki wam i waszym ogromnym sercom – mówił w swoim podziękowaniu prezydent Płocka. – W tym roku dzięki waszej pomocy, możemy pomóc nie tylko dzieciom w oddziałach szpitalnych, ale i zapewnić godną opiekę seniorom – podkreślał.

W Płocku podczas finału kwestowało 450 wolontariuszy. Byli to głównie uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z terenu naszego miasta oraz powiatu Płockiego. Wśród odbierających podziękowania z rąk włodarza Płocka, były przedszkolaki, uczniowie z “podstawówek” – 5, 11, 3, 13, 17, 20, 23, a także SP z Bielska i Sannik. Do tego grona wyczytano również całą rzeszę Gimnazjów, Zespołów Szkół oraz szkół średnich tj. płocki Elektryk, Ekonomik czy Małachowianka. Poza dziećmi i młodzieżą w Orlen Arenie znaleźli się także przedstawiciele bardzo wielu firm i instytucji oraz politycy, którzy w styczniową niedzielę pomagali w różny sposób, aby kwota, która zasiliła największą polską fundację, była jak największa.

Płock ma się czym pochwalić. Po zliczeniu wszystkich pieniędzy – tych zebranych do puszek, aukcji prowadzonych “na żywo” w OA oraz tych na allegro – wyszła niebagatelna kwota 313,214,57 zł. Rekord w naszym mieście został pobity i przekroczył poprzedni (218 tys. zł) o prawie 100 tys. zł. Oczywiście największa w tym zasługa płocczan i mieszkańców powiatu płockiego, którzy 15 stycznia okazali ogromne serca i pokazali swoją hojność.

Podobnie jak wszystkie płockie media, Dziennik Płocki również zaangażował się w Finał WOŚP. Co nie zostało pominięte podczas podziękowań w Orlen Arenie. Dziękujemy. I jeżeli wystarczy nam sił, zawsze będziemy grać w rytm Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – do końca świata i jeden dzień dłużej – jak mawia Jurek Owsiak.

Fot. Rafael Dominik (Młodzieżowy Dom Kultury Płock)