Mihić wróci do Płocka bez medalu

W piątkowym półfinale Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn we Francji Norwegowie po dogrywce okazali się lepsi od Chorwatów (28:25) i dlatego też reprezentacji z Bałkanów już dzień później przyszło zmierzyć się ze Słoweńcami w meczu o brązowy medal.

Niewiele brakowało, aby to Lovro Mihić i spółka szykowali się do ostatniego spotkania mistrzostw przeciwko gospodarzom. W ostatniej sekundzie regulaminowego czasu gry Torbjorn Bergerud obronił jednak rzut z siódmego metra Zlatko Horvata i Skandynawowie wciąż byli w grze. W dogrywce podopieczni Christiana Berge przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i w niedzielnym meczu z Francuzami zagrają o złoto. Chorwatom zaś przypadł mecz o 3. miejsce ze Słowenią.

Ani w jednym ani w drugim przypadku Żelijko Babić nie skorzystał z lewego skrzydłowego Orlen Wisły Płock jego kosztem stawiając na doświadczonego Manuela Strleka z Vive Tauron Kielce. Mihić poczynania kolegów oglądał więc z pozycji siedzącej i jeszcze do 52. minuty sobotniego pojedynku mógł mieć dobry humor. Na osiem minut przed końcem Chorwaci prowadzili 29:24 i nic nie zapowiadało tragedii. Gracze Veselina Vujovicia nie mieli nic do stracenia i zaczęli gonić rywali. W ostatnich minutach rzucili siedem bramek, przy zaledwie jednej Chorwatów, dzięki czemu to Słowenia sięgnęła po pierwszy w swojej historii medal na Mistrzostwach Świata.

Mihić styczniowe zmagania na francuskiej ziemi zakończył z 4 występami ze słabszymi przeciwnikami: Arabią Saudyjską, Białorusią, Chile oraz Egiptem. Wykorzystał w nich 14 prób na 15 rzutów, co dało mu najwyższą procentową skuteczność w kadrze (93%). Swój dorobek uzupełnił 3 asystami i dwoma zsyłkami na ławkę kar.

STATYSTYKI LOVRO MIHICIA
Lovro Mihić – 4 występy – 129:17 czasu gry – 14/15 (93%) – 3 asysty – 4 minuty kar