Ach jak oni pięknie tańczyli. Studniówka 2017 płockiej Jagiellonki [FOTO]

W ostatnią sobotę stycznia Jagiellończycy zaczęli oficjalnie odliczać czas, jaki im pozostał do matury. W Orlen Arenie bawili się na swojej Studniówce. Tegoroczne maturzystki w pięknych i szykownych sukniach, maturzyści w eleganckich garniturach. Ach cóż to był za szyk i gracja… Ach cóż to był za bal…

Ponad 150 osób, które przystąpią w maju do egzaminu dojrzałości wraz ze swoimi partnerami i partnerkami bawili się na balu – jednym z najważniejszych w ich życiu. W sobotni wieczór, 28 stycznia, Orlen Arena zamieniła się w salę balową. Nowocześnie i z klasą przyozdobione stoły, czekały aż zasiądą do nich młodzi ludzie po tradycyjnym polonezie. A ten, każda klasa zaprezentowała w innej odsłonie. Widać było, że samo przygotowanie do tańca wymagało od młodzieży ogromnego zaangażowania. Tańczyli skupieni, przejęci z pełną estymą. Aby później wysłuchać życzeń od Mirosława Piątka, wieloletniego dyrektora szkoły.

– Najlepsze są te przemówienia, które są krótkie – zaczął były dyrektor płockiej Jagiellonki. Na co młodzież zareagowała śmiechem – w ten prosty sposób Mirosław Piątek rozluźnił atmosferę. Dalej dyrektor życzył maturzystom sukcesów w… już dorosłym życiu. – Napotkacie na swojej drodze problemy, bo tak wygląda prawdziwe życie. Ale dacie sobie radę, bo jesteście przygotowani przez jedną z najlepszych szkół – Jagiellonkę – szkołę z tradycjami – mówił ze sceny Piątek. – A teraz bawcie się dobrze do białego rana – dodawał.

Na scenie były też życzenia od Anny Moss, przewodniczącej Rady Rodziców i Agnieszki Kulas, która przewodniczyła Komitetowi organizacyjnemu Studniówki. W eleganckim stylu rodzice podziękowali wychowawcom i nauczycielom, którzy przez trzy lata uczyli ich dzieci. Za swoją wytrwałość pedagodzy otrzymali złote medale. Na dodatek, co było zupełną nowością, rodzice poprosili nauczycieli do tańca. Z głośników popłynęły dźwięki walca. Do tańczących par, dołączyła młodzież. Studniówka rozkręciła się na dobre…

W Orlen Arenie na Studniówce Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły bawiło się bez mała 400 osób. I o ile wiele osób było kiedyś przeciwko “wychodzeniu” ze Studniówkami ze szkolnych murów, o tyle bal Jagiellończyków w hali sportowej jasno pokazuje, że to bardzo dobry pomysł. Młodzież, która zazwyczaj mija się na szkolnych korytarzach, w końcu spotkała się w jednym miejscu. Razem się bawili, robili sobie setki zdjęć, rozmawiali i tańczyli. Klimatyczne światło, elegancko nakryte stoły, świetna muzyka, doborowe towarzystwo i zabawa do rana – takich chwil w życiu się nie zapomina.

Fot. Lena Rowicka