Rekordy i upał! Półmaraton Dwóch Mostów w Płocku za nami [FOTO]

Temperatura jaka towarzyszyła uczestnikom podczas 5. edycji Półmaratonu Dwóch Mostów była wręcz mordercza. Śmiałków jednak nie zabrakło aby pokonać trasę, a nawet pobić rekordy!

W płockim biegu wzięło udział aż 723 biegaczy, którzy mieli do pokonania prawie 22 kilometry.  Trasa biegu rozpoczęła się na płockiej Starówce już o 8.30 rano. Organizatorzy kilka dni wcześniej ogłosili zmianę godziny startu gdyż o upałach ostrzegali meteorolodzy.

Bieg nie tylko połączył zawodników ale także…dwa mosty, aby swoją trasę zakończyć na malowniczym, płockim Starym Rynku. Po trasie biegacze mogli korzystać z licznych kurtyn wodnych, punktów gdzie można było napić się izotoniku czy wody. Najliczniejszą grupę w peletonie biegaczy stanowili mieszkańcy Płocka. W biegu wzięło udział wielu zawodników z całej Polski, a także z zagranicy. Kibice mogli obserwować przebieg biegu na telebimie ustawionym na Starym Rynku.

Jako pierwszy na metę dotarł Kenijczyk Melly Edwin Cheruiyot, który ponad 21 km pokonał w czasie 1 godz. 5 minut 51 sekund, co było rekordem na płockiej trasie! Wśród kobiet laur zwycięstwa odebrała także Kenijka Christine Moraa Oigo z czasem 1 godz. 18 minut i 29 sekund, która też poprawiła rekord trasy. Najlepszym biegaczem z Płocka okazał się Mariusz Giżyński, który tuż za podium ukończył bieg – był czwarty.

Wszyscy, którzy ukończyli 5. edycję Półmaratonu Dwóch Mostów otrzymali pamiątkowe medale, a za  miejsca na podium, według różnych klasyfikacji, były nagrody finansowe i rzeczowe.