Na koniec obozu wygrali z Azjatami

W trzecim i ostatnim meczu kontrolnym podczas obozu przygotowawczego w tureckiej Antalyi, piłkarze nożni Wisły Płock wygrali z FK Aschabad – czołową drużyną Turkmenistanu 2-0 (1-0). Bramki dla Nafciarzy strzelali Arkadiusz Reca i Dimitar Iliev.

Spotkanie z trzecim zespołem turkmeńskiej ekstraklasy odbyło się tylko dlatego, że w ostatniej chwili z sobotniego meczu wycofał się kazachski Szachtior Karaganda.

W meczu z Azjatami Nafciarze mogli skupili się głównie na atak pozycyjnym, ponieważ rywale praktycznie przez całe spotkanie bronili dostępu do własnej bramki całą drużyną. Płocczanom defensywę rywali udało się sforsować dopiero w 39. minucie, gdy Arkadiusz Reca wykorzystał podanie Wojciecha Łuczaka i z siódmego metra pokonał Sergeýa Kuznesowa.

Po przerwie gra niewiele się zmieniła. Przeciwnicy co jakiś czas próbowali kontrować, jednak w płockiej bramce dobrze spisywał się Seweryn Kiełpin. Piłkarze Wisły dążyli z kolei do podwyższenia prowadzenia, ale mieli problemy ze skutecznością. W 55. minucie ta sztuka im się jednak udała. Autorem drugiego gola okazał się Bułgar Dimitar Iliev, który ładnie przymierzył zza pola karnego i w ten sposób zwieńczył turecki obóz.

Bramki z tego spotkania zobaczycie tutaj, natomiast zdjęcia tradycyjnie czekają na Was na klubowym facebooku.

Jutro przedstawiciele Wisły Płock wrócą do kraju, gdzie na własnych obiektach będą przygotowywać się do startu rundy rewanżowej i rozegrają ostatni zimowy sparing. Rywalem Nafciarzy w sobotę – 27 lutego – o godzinie 15, na głównej płycie stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku, będzie Arka Gdynia.

FK Aschabad – Wisła Płock 0-2 (0-1)
Arkadiusz Reca 39, Dimitar Iliev 55

FK Aschabad: Sergeý Kuznesow – Nazar Choliew, Guvanc Abylow, Ata Geldyýew, Yagshigeldi Taganov, Rahimberdy Baltayew, Ruslan Kurbanov, Elman Tagayew, Didar Durdiyew, Serdar Geldiyew, Vakhyt Orazsakhedov.
Grali także: Batyr Geldyýew, Yenish Seydiyev, Ilýas Magtymow, Dovran Orazalyyev, Berdy Samyradow.

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin – Cezary Stefańczyk (65 Dawid Jabłoński), Przemysław Szymiński (65 Damian Byrtek), Bartłomiej Sielewski (65 Marko Radić), Patryk Stępiński (65 Fabian Hiszpański) – Maksymilian Rogalski (65 Piotr Mroziński) Wojciech Łuczak – Fabian Hiszpański (46 Damian Piotrowski), Dimitar Iliev (65 Lukas Kubus), Arkadiusz Reca (46 Jakub Bąk) – Mikołaj Lebedyński (65 Emil Drozdowicz).

Źródło: Wisła Płock