W trzecim sparingu Wisła przegrała z Dolcanem

Trzeci mecz kontrolny i… pierwsza porażka. Po zwycięstwach ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i Zawiszą Bydgoszcz, tym razem Nafciarze musieli uznać wyższość Dolcanu Ząbki, któremu ulegli 1-2 (0-1). Honorową bramkę dla Wiślaków zdobył w tym spotkaniu Jakub Bąk.

Od pierwszego gwizdka sobotniego spotkania wydawało się, że to Wisła będzie dyktowała warunki gry. Z biegiem czasu lepsze wrażenie zaczął sprawiać Dolcan, który w 24. minucie wywalczył rzut karny. Co prawda Bartosz Kaniecki obronił strzał z 11. metrów Damiana Kądziora, ale przy dobitce nie miał już szans i to gospodarze wyszli na prowadzenie. Później najlepsze okazje do zmiany wyniku mieli jeszcze Kądzior i Daniel Gołębiewski, ale z obydwu sytuacji górą wyszedł golkiper gości.

Druga połowa to lepsza gra Wisły. Swoje szanse zmarnowali jednak Marko Radić, Dimitar Iliev oraz Maksymilian Rogalski. Gdy przyjezdni zaczęli łapać wiatr w żagle… to stracili drugą bramkę. W polu karnym Nafciarzy najlepiej odnalazł się zawodnik, jeszcze w poprzednim sezonie występujący w zespole z Łukasiewicza 34, a więc Marcin Krzywicki, który podwyższył prowadzenie gospodarzy. Cztery minut później podopieczni Marcina Kaczmarka zdobyli bramkę honorową. Jej autorem okazał się być Jakub Bąk, który wykorzystał dobre dogranie Lukasa Kubusa.

Bramki z tego spotkania obejrzycie klikając tutaj.

Z kolejnym sparingpartnerem, którym będzie Olimpia Grudziądz, Wisła zmierzy się w sobotę 6 lutego o godzinie 12.

Dolcan Ząbki – Wisła Płock 2-1 (1-0)
Damian Kądzior 24, Marcin Krzywicki 70 – Jakub Bąk 74

Dolcan: (I połowa) 12. Mateusz Kryczka – Bartosz Bobrowski, 6. Piotr Klepczarek, 5. Mateusz Wieteska, 4. Aleksander Jagiełło – 11. Damian Kądzior, 26. Sebastian Czapa, 8. Igor Sapała, Kamil Kurowski, 3. Daniel Feruga – 10. Daniel Gołębiewski. (II połowa) 85. Maciej Humerski – 14. Jan Grzesik, 18. Kamil Wiktorski, 27. Szymon Sawala, 24. Damian Świerblewski – 3. Daniel Feruga (60, 19. Marcin Krzywicki), 21. Adrian Ligienza, 11. Damian Kądzior, 17. Serhij Piteł – 16. Sebastian Szerszeń.

Wisła: 28. Bartosz Kaniecki – 20. Cezary Stefańczyk, 91. Damian Byrtek (46, 25. Przemysław Szymiński), 5. Bartłomiej Sielewski (46, 14. Marko Radić), 95. Patryk Stępiński (65, 9. Arkadiusz Reca) – 18. Piotr Wlazło (70, 23. Piotr Mroziński), 23. Piotr Mroziński (46, 21. Maksymilian Rogalski) – 7. Damian Piotrowski (46, 10. Jakub Bąk), 89. Wojciech Łuczak (46, 41. Dimitar Iliev), 9. Arkadiusz Reca (46, 8. Dawid Jabłoński) – 22. Paweł Łysiak (46, 33. Lukáš Kubus).

Źródło: Wisła Płock / 90minut.pl