Tanecznie i z…przytupem. WOŚP zagra w Galerii Wisła

image_pdfimage_print

Już tradycyjnie Płock dołącza się do tej największej imprezy charytatywnej w Polsce. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w naszym mieście po raz 24. W najbliższą niedzielę, 10 stycznia obędzie się mnóstwo imprez towarzyszących Orkiestrze.

Do akcji przyłączyła się również Galeria Wisła, w której od południa na klientów i gości będzie czekało mnóstwo atrakcji. Imprezę poprowadzi znany płocki dziennikarz Bogdan Wolny, także na pewno będzie… się działo na wesoło. Podczas trwania występów i prezentacji wolontariusze, tak jak przez cały dzień, będą zbierać datki na terenie całej galerii.

Poniżej przedstawiamy harmonogram imprezy, które odbędą się w Galerii Wisła

godz. 12:00 – Powitanie gości
godz. 12:05 – 12:25 – Prezentacje grup tanecznych filii MDK „Przystanek Maciuś”
godz. 12:30 – 12:55 – Licytacja prac, kiermasz prac plastycznych dzieci z filii „Przystanek Maciuś”
godz. 13:00 – 13:25 – Prezentacje grup tanecznych filii MDK „Przystanek Maciuś”
godz. 13:30 – 13:55 – Prezentacje wokalistów grupy Semistage
godz. 14:00 – 14:25 – Zespół Tańca Ludowego Masovia
godz. 14:30 – 14:55 – Występ chóru ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku
godz. 15:00 – 15:25 – Prezentacja grupy przedszkolnej EduMontessori
godz. 15.30 – 16.00 – Prezentacja Studia Tańca Show Time

– Będą z nami również PGS ALPHA i Lew Honorek ze Straży Miejskiej, który przeprowadzi licytację na rzecz dzieci – mówi przedstawicielka płockiego sztabu WOŚP.

Dodamy, że przez 23 lata działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny, wydając blisko 650 mln zł zebranych w corocznych Finałach. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji.

Każdego roku szczegółowo określany jest cel finałowej zbiórki. Zarząd Fundacji WOŚP po konsultacjach ze środowiskami medycznymi i prośbami spływającymi od polskich szpitali, postanowił w czasie 24. Finału WOŚP po raz kolejny zbierać pieniądze dla pediatrii. Tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej liczby szpitali, także tych małych. Zbliżający się Finał to również zbiórka na rzecz zapewnienia godnej opieki medycznej dla seniorów.