W końcu wygrali na wyjeździe

Efektowną wygraną 3:0 zakończyli wyjazdowy mecz z Puszczą Niepołomice piłkarze Wisły. Płocczanom pomogła czerwona kartka, którą w 35. minucie zobaczył zawodnik gospodarzy Damian Szymonik.

Po raz pierwszy w rundzie wiosennej Wisła wygrała drugi mecz z rzędu. Trzypunktowa zdobycz nie przyszła im jednak tak łatwo, jak sugerować może końcowy rezultat. Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka od pierwszych minut meczu starali się kontrolować przebieg gry. I w zasadzie im się to udawało. To płocczanie byli drużyną częściej goszczącą pod bramką swoich rywali, jednak po raz kolejny ich problemem była nieskuteczność.
W 35. minucie Damian Szymonik brutalnie sfaulował Jacka Góralskiego, za co ukarany został żółtą kartką. A że wcześniej oglądał już kartonik w tym kolorze, musiał opuścić boisko. Chociaż do zakończenia pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, zdarzenie to nie pozostało bez wpływu na przebieg pozostałych 55 minut spotkania.
Po zmianie stron przewaga płocczan rosła z minuty na minutę, a co najważniejsze – została w końcu udokumentowana bramkowymi zdobyczami. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Krzysztof Janus. Po raz pierwszy po indywidualnej akcji, później zaś po doskonałym podaniu Alberta Taara. Swoje trafienie dołożył również Paweł Magdoń, który wykorzystał centrę Filipa Burkhardta.
Po drugiej z rzędu wygranej Wisła umocniła się w górnej części tabeli. Jeśli w Wielką Sobotę wygra u siebie z Chojniczanką Chojnice, powinna na dobre zadomowić się w czołówce. Nie można jednak zapominać, że celem ekipy prowadzonej przez trenera Marcina Kaczmarka nie jest awans do T-Mobile Ekstraklasy, ale spokojne utrzymanie się na jej zapleczu.

Puszcza Niepołomice – Wisła Płock 0:3 (0:0)
Bramki: Janus 2 (58. i 90.) oraz Magdoń (66.)
Puszcza: Stępniowski – Szymonik, Benevente, Wełna, Borovicanin (63. Moskwik), Strózik – Kotwica (44. Biernat), Biel (72. Kiełtyka), Nowak, Cholewiak – Magdziński
Wisła: Daniel Szczepankiewicz – Stefańczyk, Magdoń, Radić, Hempel (89. Hiszpański) – Góralski, Burkhardt – Janus, Sekulski (66. Taar), Kaczmarek (79. Kacprzycki) – Krzywicki
Żółte kartki: Szymonik (Puszcza) oraz Hempel (Wisła)
Czerwona kartka: Szymonik (Puszcza) – druga żółta (35.)