Gładkie zwycięstwo Wisły z MMTS-em

Piłkarze ręczni Orlen Wisły gładko poradzili sobie z MMTS-em Kwidzyn w pierwszym meczu ćwierćfinału pucharu Polski, pokonując rywali 33:24 (17:13).

Nafciarze bardzo szybko odskoczyli rywalom i już po kilku minutach prowadzili 7:2. Płocczanie spokojnie podwyższali przewagę i na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy prowadzili już siedmioma trafieniami (17:10). Niestety wtedy podopieczni Manolo Cadenasa zamiast dobić rywali rozluźnili się i do przerwy prowadzili tylko 17:13.

Choć druga połowa nie zaczęła się dobrze i kwidzynianie dogonili naszą drużynę na jedynie dwa gole to im bliżej końca meczu to płocczanie się rozpędzali, goście długo nie mogli pokonać stojącego między słupkami Marina Šego i w 44. minucie było już 26:16 dla Wisły. Choć zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, ostatecznie nafciarze pokonali we własnej hali MMTS Kwidzyn 33:24 i tym samym są jedną nogą w Final Four pucharu Polski.

Orlen Wisła Płock – MMTS Kwidzyn 33:24 (17:13)

Orlen Wisła: Šego, Wichary – Kwiatkowski, Zrnić 2, Kević 2, Wiśniewski 1, Nenadić 6 (1), Kavaš, Ghionea 10 (1), Toromanović 2, Syprzak 7, Lijewski 1, Montoro, Milas, Nikcević 2

MMTS: Kiepulski, Szczecina – Jędrzejewski 1, Genda 2, Zadura 4, Sadowski, Klinger 3, Szczepański 1, Rosiak 4 (3), Nogowski 1 (1), Seroka, Łangowski 6, Daszek 1

Kary: Orlen Wisła – 6min; MMTS – 8min

Sędziowie: Dębski, Rodacki