Spokojna wygrana Wisły, Montoro najskuteczniejszy

Piłkarze ręczni Orlen Wisły bardzo pewnie pokonali MKS Zagłębie Lubin 36:22 (20:15).

Wisła wyszła od pierwszych minut w dość kombinacyjnym składzie. Na parkiecie pojawili się bowiem Adam Morawski, Angel Montoro, Janko Kević, Kamil Syprzak, Ivan Milas, Adam Wiśniewski i Valentin Ghionea. Choć nafciarze dobrze weszli w to spotkanie i już po sześciu minutach prowadzili 6:3, to niestety już w dziesiątej minucie była znów tylko jednobramkowa przewaga nafciarzy i trener Manolo Cadenas musiał prosić o przerwę w grze. Niestety to niezbyt wiele dało, bo choć nafciarze odskoczyli znów na trzy bramki to nie mogli się przełamać, aby zwiększyć swoją przewagę. To udało się dopiero w 21. minucie spotkania. Bramkę z rzutu karnego zdobył Petar Nenadić i płocczanie prowadzili 15:11. Pod koniec pierwszej połowy udało się jeszcze podwyższyć prowadzenie do sześciu goli (19:13 i 20:14), i choć mogło być więcej ostatecznie przez niesamowicie nieskuteczną grę Wisły, do przerwy mieliśmy tylko pięć goli przewagi (20:15).

Druga połowa zaczęła się dobrze dla nafciarzy. W ciągu pierwszych ośmiu minut zdobyli pięć bramek, tracąc tylko dwie i gospodarze prowadzili już 25:18. Gdyby Wisła rzuciła choć połowę ze swoich niewykorzystanych sytuacji to wynik w tym meczu byłby zdecydowanie okazalszy. Niestety podopieczni Manolo Cadenasa nie wykorzystali zbyt wielu czystych sytuacji i szans na kontrataki, aby myśleć o wyższej wygranej. Trzeba natomiast podkreślić świetną grę w bramce Marcina Wicharego, który w drugiej połowie dał się pokonać zaledwie siedem razy, a do tego obronił rzut karny. Ostatecznie Wisła pokonała Zagłębie 36:22.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie Wisły okazał się Angel Montoro, który zdobył siedem bramek. Dla Zagłębia po sześć razy trafiali Alen Kulenović oraz Michał Stankiewicz.

Orlen Wisła Płock – MKS Załębie Lubin 36:22 (20:15)

Orlen Wisła: Wichary, Morawski – Kwiatkowski, Zrnić 1 (1), Kević 5 (1), Wiśniewski 3, Nenadić 5 (2), Kavaš 4, Ghionea 4 (2), Toromanović 1, Syprzak 5 (3), Eklemović, Montoro 7, Milas, Nikcević 1

Zagłębie: Małecki, Dudek, Kubiszewski – Michałów 1, Stankiewicz 6, Gumiński 3 (1), Rosiek 4, Kużdeba 1, Przybylski, Wolski, Paluch, Woźniczka 1, Starzyński, Kulenović 6

Kary: Orlen Wisła – 2min; Zagłębie – 4min

Sędziowie: Kopiec – Zuber (śląskie)