Mercedesem w piękny rejs

Ciężarówka L4500 z wyciągarką szybowcową, Mercedes 300 SE Coupe (W112) z roku 1963, kabriolet MB 190SL Mercedes G w wersji wojskowej „Wolf” to tylko część pojazdów, które będzie można podziwiać podczas dwunastej edycji imprezy „Mercedesem po Wiśle”.

Tegoroczna, dwunasta już edycja imprezy „Mercedesem po Wiśle” jej komandor Maciej Kulas zaplanował na trzeci weekend czerwca. Uczestnicy i widzowie – jak co roku – liczyć mogą na moc atrakcji. Jak co roku w naszym mieście pojawi się około setki pojazdów z trójramienną gwiazdą na masce.

Program zlotu jest niezwykle bogaty i każdy powinien znaleźć w nim coś interesującego. Ale znaczenie szczególne ma jeden z punktów drugiego dnia. Po kilku latach przerwy udało się zorganizować rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle, od którego wzięła się nazwa imprezy. Rajs na pokładzie „Syreny” tym razem będzie ostatnim punkcie zlotu.

Aż trudno uwierzyć, że w tym roku zlot „Mercedesem po Wiśle” odbędzie się już po raz dwunasty. Przez te lata wiele rzeczy uległo zmianie, sporo też wydarzyło się w życiu wielu ludzi. A nasza impreza wciąż ma się dobrze i nic nie wskazuje na to, żeby miało być inaczej – mówi Maciej Kulas, komandor zlotu. – W tym roku uczestnicy zawitają na Bulwary Wiślane, gdzie uczestniczyć będziemy w Dniach Wisły. Nie obędzie się bez sobotniej wystawy pojazdów na Starym Rynku, połączonej z uroczystym otwarciem imprezy. Wcześniej jednak spotkamy się w Hotelu Kawallo , skąd wyruszymy do Płocka przez Studzieniec i Dobrzyków. W mieście przejedziemy ulicami ks. Jerzego Popiełuszki, Kutnowską, Kolejową, Mostem Legionów Piłsudskiego, Mostową, Rybaki i Kazimierza Wielkiego.

W planach są również: sesja zdjęciowa i prezentacja najnowszych modeli Mercedesów. Wzorem roku ubiegłego zorganizowana zostanie również Aleja Przyjaciół, gdzie można będzie podziwiać inne ciekawe marki pojazdów. Wszystko to pierwszego dnia zlotu na Startym Rynku.

Maciej Kulas zapowiada, że podczas tegorocznego zlotu obejrzeć będzie można odnalezioną cudem, ale zachowaną doskonale ciężarówkę L4500 z wyciągarką szybowcową z roku 1954, Mercedesa 300SE Coupe (W112) z roku 1963, kilka egzemplarzy lubianego kabrioletu MB 190SL oraz 230-125-280SL, (W113) czyli słynne Pagody, legendarne MB 500E (W124) i zawsze obecne Mercedesy G, również w wersji wojskowej „Wolf”.

Partnerami tegorocznej edycji zlotu są Urząd Miasta Płocka oraz Mercedes-Benz Auto Forum Grupa przy wsparciu Mercedes-Benz Polska. Patronami medialnymi są Mercedes Magazyn, Classicauto, KMH, www.NewsAuto.pl, Tygodnik Płocki, Gazeta Wyborcza, Dziennik Płocki i Portal Płock.

Informacje dotyczące tegorocznej edycji zlotu znaleźć można na jego stronie internetowej www.mercedesempowisle.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/MercedesemPoWisle

 

MPW