Tym razem o ścieżkach rowerowych

Dziś odbyła się konferencja prasowa na  świeżym powietrzu, a dokładnie w miejscu adekwatnym do omawianej tematyki, czyli przy powstającej ścieżce rowerowej wzdłuż ul. Grabówka.

Prezydent Andrzej Nowakowski, który na spotkanie z dziennikarzami przyjechał na rowerze, przedstawił gdzie powstały nowe trasy dla cyklistów oraz zapowiedział stworzenie nowych ścieżek. Przywołał między innymi nowe drogi dla rowerzystów na Podolszycach, dzięki którym mieszkaniec Zielonego Jaru może dojechać na przykład do Mostu Solidarności, a następnie szlakiem rowerowym przez Tokary i Ciechomice, do ścieżki rowerowej na terenie gminy Łąck. Stamtąd odpowiednimi dla cyklistów drogami może dotrzeć nad jeziora w Grabinie, Łącku, Sendeniu, czy Zdworzu. Co ważne, prezydent zapowiedział, że jeszcze w tym roku powstanie bezpieczne połączenie tych ścieżek (płockich i łąckich) w rejonie ronda w Ciechomicach.

Obecnie trwa budowa drogi dla rowerzystów wzdłuż ul. Chopina czy Bielskiej. Następne powstaną m.in. w rejonie ul. Szpitalnej, czy Czwartaków. Dwa lata temu w Płocku istniało 15 kilometrów ścieżek rowerowych. Od tamtego czasu łączna długość tras rowerowych zwiększyła się o 12 kilometrów. Czekamy na następne ścieżki!