Przyspieszony pociąg połączy Płock z Warszawą. Gdzie będzie się zatrzymywał i ile zapłacimy za bilet?

Już niebawem, bo od niedzieli, 11 grudnia, płocczanie oraz mieszkańcy powiatu będą mogli korzystać z nowego przyspieszonego połączenia kolejowego. Koleje Mazowieckie bowiem uruchamiają pociąg, który w weekendy będzie kursował między Warszawą, a Płockiem bez przesiadek. Podróż zajmie ponad 2 godziny.

– Pociąg wyruszy ze stacji Warszawa Wschodnia i będzie zatrzymywał się na stacjach: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście, Warszawa Ochota, Warszawa Zachodnia, Łowicz Główny, Kutno, Gostynin, Płock. Z kolei w drogę powrotną wyruszy z Płocka zatrzymując się na następujących stacjach: Gostynin, Kutno, Łowicz Główny, Warszawa Zachodnia, i zakończy podróż na stacji Warszawa Główna – wymienia dyrektor biura rzecznika prasowego Kolei Mazowieckich, Donata Nowakowska.

Cena normalnego biletu na przejazd z Warszawy Wschodniej do Płocka wynosi 25 zł i 90 gr. – Taka sama jest cena biletu z Płocka do Warszawy Głównej – zaznacza Nowakowska.

Z przystanku Warszawa Wschodnia pociąg będzie wyjeżdżał o godz. 7:09 i do Płocka dotrze o godz. 9:29. Z kolei powrót z Płocka będzie o godz. 18:50, a do stacji Warszawa Główna dojedzie o 20:59. Co bardzo ważne, pociąg będzie jeździł tylko w soboty i niedziele.

Fot. Koleje Mazowieckie.