Ruszyła 15. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Hasło przewodnie to „Elastyczność bez granic” [PROGRAM]

Tegoroczny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który w Płocku rozpoczął się w poniedziałek, odbywa się pod hasłem „Elastyczność bez granic”. To już 15. edycja największego wydarzenia w Polsce, podczas którego promowany jest świadomy rozwój oraz aktywność. 

– Wspieramy wszelkie inicjatywy, które dotyczą młodych, pozwalają na ich rozwój osobisty i zawodowy, kreują przedsiębiorczość i innowacyjność, dlatego po raz kolejny koordynujemy ten międzynarodowy projekt w naszym mieście – podkreśla prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. – Dziękuję wszystkim partnerom za współpracę i zaangażowanie, a uczestnikom życzę wielu inspiracji do rozwoju zawodowego i osobistego.

Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie się ponad tysiąc wydarzeń na terenie całego kraju, zarówno w małych, jak i dużych miejscowościach. Będą to warsztaty z zakresu umiejętności miękkich, szkolenia z różnych aspektów przedsiębiorczości czy inspirujące spotkania z ludźmi sukcesu. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest elastyczność w biznesie. Organizatorzy przy tej okazji chcą zastanowić się, jak przedsiębiorstwa i organizacje mogą lepiej reagować na zmieniające się dynamicznie warunki gospodarcze, społeczne czy polityczne.

– Temat ma odzwierciedlenie w tym, co aktualnie dzieje się w biznesie. Pandemia, a potem wojna w Ukrainie pokazała, że nieustannie towarzyszy nam niepewność. Pytanie, jak na kolejne niespodziewane sytuacje powinny przygotować się zarówno firmy, jak i konsumenci – mówi Karolina Tądel, prezeska Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Miasto Płock co roku wspiera tą inicjatywę, zapraszając wszystkich zainteresowanych do bezpłatnego udziału w zaplanowanych wydarzeniach. Oficjalne otwarcie płockiego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyło się w auli Akademii Mazowieckiej, która poza zaproszeniem wyjątkowych gości, zaproponowała udział w turnieju gier symulacyjnych i planszowych. Dzięki współpracy z Żabką – Partnerem Strategicznym tegorocznej edycji ŚTP, w Akademii odbędzie się również szkolenie dotyczące budowania środowiska pracy sprzyjającego kreatywności.

Dwa wyjątkowo interesujące wydarzenia zaplanował w tym roku Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny. W płockiej mediatece eMka będzie można porozmawiać ze znaną ekspertką dr Ireną Kamińską- Radomską o etykiecie w komunikowaniu się. Podczas konferencji w Muzeum Mazowieckim, dotyczącej trendów przyszłości, zainaugurowana będzie druga edycja programu akceleracyjnego „Start in Park” realizowanego przez PPP-T.

Bardzo ciekawe webinary, zarówno dla przyszłych jak i obecnych przedsiębiorców przygotowała płocka filia ZUS we współpracy z Izbą Gospodarczą Regionu Płockiego, a na warsztaty dotyczące Lean Management oraz budowania organizacji otwartych na zmiany zaprasza Growth Zone. Do specjalnie przygotowanych punktów konsultacyjnych i informacyjnych zapraszają Miejski Urząd Pracy oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie filia w Płocku.

Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie Tydzień Przedsiębiorczości , a także na Facebooku.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany od 2008 roku, w 170 krajach świata, zrzesza tysiące partnerów organizujących wydarzenia dla milionów uczestników. Polska jest jednym z liderów tego światowego ruchu. W 2021 roku w ŚTP włączyło się ponad 1100 partnerów, którzy zorganizowali w sumie 784 wydarzenia, w których wzięło udział ponad 50 000 uczestników.

PROGRAM