Iluminacje świąteczne w Płocku już są montowane. Jest jednak aż dwa… “ale”, czyli mniej i krócej

Świąteczne iluminacje wkrótce ozdobią ulice Płocka, jednak… ze względu na oszczędności w tym roku będą dużo skromniejsze. – W Płocku od dziś montujemy oświetlenie świąteczne. Teraz stroimy Stary Rynek, ale z każdym dniem, aż do 4 grudnia, ozdób będzie przybywało – zapowiada prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

W poniedziałek, 14 listopada, rozpoczął się montaż świątecznych dekoracji na ulicach Płocka. – W pierwszej kolejności udekorowane zostaną latarnie na Starym Rynku. Na placu przed ratuszem, podobnie jak w ubiegłym roku, ozdobiona będzie też fontanna, dwa drzewa oraz obrysy kamienic – wymienia Małgorzata Palusińska, z biura prasowego płockiego ratusza. Na Starym Rynku nie zabraknie również wyjątkowej choinki. Z kolei na trawniku na placu Narutowicza pojawią się instalacje w kształcie bombek. – Te same, które w ubiegłym roku zdobiły nabrzeże wiślane – zaznacza. Świąteczne dekoracje stworzą bożonarodzeniowy klimat na kilku ulicach płockiej starówki.

– Z powodu oszczędności w tym roku zrezygnowaliśmy z dekoracji Alej Kobylińskiego, ulicy Jachowicza, Nowego Rynku oraz ulic: Królewieckiej, Kwiatka, Kolegialnej, Sienkiewicza, Jerozolimskiej, Kościuszki, sporego odcinka ulicy Bielskiej, rond oraz nabrzeża wiślanego – tłumaczy Palusińska. Podkreśla, że aby obniżyć koszty, oświetlenie świąteczne oprócz tego zamontowanego na latarniach, będzie włączone krócej niż w poprzednich latach. Iluminacje będą włączone w godz. 16:00 – 22:00.

Montaż świątecznych dekoracji potrwa do 4 grudnia. We wtorek, 6 grudnia, w mikołajki, zostanie uroczyście włączona.

Fot. UMP.