Na Starym Rynku w Płocku wybrzmią pieśni patriotyczne. Kolejna edycja Podwieczorku już w piątek

Na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych podczas tradycyjnego Podwieczorku Patriotycznego na Starym Rynku w Płocku zapraszają Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego oraz Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” im. Druha Wacława Milke.

Wspólne, radosne śpiewanie pieśni patriotycznych, czyli Podwieczorek Patriotyczny odbędzie się w piątek 11 listopada o godz. 17:00 na Placu Starym Rynku przy pomniku – ławeczce Druha Wacława Milke.

– W związku z obchodzonym w tym roku w Płocku Rokiem Władysława Broniewskiego tegoroczną edycję zamierzamy poświęcić płockiemu poecie, legioniście i żołnierzowi, przedstawiając jego wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości i recytując jego wiersze – czytamy w zaproszeniu.

Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowano śpiewniki z tekstami pieśni patriotycznych, w których znajduje się miejsce na przybicie okolicznościowej pieczęci. Na dużym telebimie wyświetlone zostaną teksty śpiewanych pieśni, przeplatane historycznymi zdjęciami. Zgromadzonych na Starym Rynku, organizatorzy rozgrzeją gorącą herbatą. Nie zabraknie białoczerwonych rekwizytów – wstążeczek, chorągiewek i wiatraczków.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków miasta Płock.

Fot. Archiwum Dziennik Płocki.