Komunikacja Miejska w Płocku idzie na rekord. Bardzo długa lista atrakcji! No i bezpłatny dojazd

Już w najbliższą sobotę 17 września na terenie Komunikacji Miejskiej Płock przy ul. Przemysłowa 17 w godz. 10.00 – 15.00 odbędzie się Piknik Rodzinny. Oprócz wielu atrakcji, które przygotowano dla uczestników imprezy, odbędzie się konkurs o tytuł Kierowcy Roku 2021.

Dla płocczan, i nie tylko, będzie czekało szereg atrakcji m.in.: warsztaty z chemii i fizyki – każde dziecko będzie miało możliwość wykonania doświadczeń podczas, których własnoręcznie zbuduje np.: baterię z cytryny, strefa foto, w której każdy choć przez chwilę będzie mógł poczuć się jak mechanik autobusowy, blender bike – siłą własnych nóg będzie można „wykręcić” owocowe smoothie, strefa Płockarta – gdzie oprócz biura obsługi m.in. zbadacie wzrok, wybierzecie idealne wyposażenie do domowego biura, wóz bojowy Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, lekcje pierwszej pomocy poprowadzą druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Płock – Podolszyce, dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, malowanie buziek, klocki i gry planszowe w rozmiarze XXL, warkoczyki, animacje ruchowe, strefa łamigłówek a także ogromna kolorowanka. Będą również konkursy z nagrodami.

– A to nie wszystko – zapowiada Kinga Wochowska, rzecznik prasowy Komunikacji Miejskiej Płock. – Jednym z licznych gości będzie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w Płocku. To doskonała okazja do obejrzenia z bliska szybowca. Szkoleniowcy opowiedzą, jak wygląda życie pilota i w jaki sposób uzyskać odpowiednie uprawnienia, aby nim zostać – tłumaczy rzeczniczka.

Podczas pikniku dorośli na własnej skórze będą mogli sprawdzić dlaczego po alkoholu nie można wsiadać za kierownicę. – O tym jak bardzo jest to niebezpieczne i dlaczego po imprezie polecamy podróż komunikacją miejską, będą mogli się przekonać wsiadając na „pijany rower” – Wochowska zapowiada kolejną atrakcję.

Komunikacja Miejska zaprasza również na prawdziwy polski poczęstunek, który przygotują Gary Babci Krysi. W menu grochówka, bigos oraz pajda chleba ze smalcem i ogórkiem! Spragnione osoby będą miały możliwość napicia się Płocczanki prosto z kranu z saturatora Wodociągów Płockich czy lemoniady.

– To jeszcze nie wszystko – podkreśla Wochowska. – Razem z nami będą również partnerzy PłocKArty: Pracownia Tortów Artystycznych Torcikowo, Jump Planet, SklepOptyczny.eu, Emka Foto oraz Studio Wyposażenia Wnętrz. To właśnie na ich stanowiskach spróbujecie przepysznych słodkości, poskaczecie z kangurem, wykonacie podstawowe badanie wzroku, a nawet poznacie tajniki działania biurka hydraulicznego – zachęca.

No i już tradycyjnie na ten dzień KM Płock przygotowała specjalny bezpłatny autobus, którym mieszkańcy Płocka dojadą na piknik, no i wrócą. 🙂 

Rozkład jazdy bezpłatnej linii KM…

Fot. Archiwum Komunikacji Miejskiej Płock.