Niewybuchy na placu budowy w Sierpcu. Ewakuowano ponad 400 osób

Z kilku bloków mieszkalnych oraz przedszkoli sąsiadujących z budową konieczna była ewakuacja mieszkańców. – Decyzję o ewakuacji podjęto po konsultacji z patrolem saperskim, który przybył na plac budowy w celu usunięcia odkrytych podczas prac budowlanych kilku sztuk broni pancernej wraz z amunicją z okresu II wojny światowej – informuje st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

W środę 14 września w Sierpcu na placu budowy odkryto niewybuchy, burmistrz Sierpca oraz saperzy podjęli decyzję o ewakuacji mieszkańców z bloków sąsiadujących z placem budowy. – Do godz. 15:00 ewakuowano mieszkańców bloków przy ul. Narutowicza 3, 5 i 7, bloków przy ul. Piastowskiej 20 i 22 oraz bloków przy ul. Jana Pawła II 16 i 18, a także dzieci z pobliskich przedszkoli. Ewakuacja przebiegła sprawnie i pomyślnie dzięki współdziałaniu Straży Miejskiej w Sierpcu, jednostek Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu oraz OSP w Zawidzu – wymienia policjant. Sierpecką policję w działaniach wsparł Samodzielny Pododdział Prewencji Policji z Płocka, który bardzo szybko skierował na miejsce dodatkowych policjantów.

Łącznie ewakuowano ponad 400 osób, w tym 157 dzieci z pobliskich przedszkoli. Po ewakuacji patrol saperski szybko i sprawnie usunął zagrożenie, wywożąc z placu budowy niebezpieczne materiały.

Fot. KPP Sierpc.