Płock zaraz po Hong Kongu, czyli pierwsze w Europie, a drugie na świecie! Dziś wielkie otwarcie Muzeum Memów!

Muzeum Memów to całkiem poważna galeria treści niepoważnych, której uroczyste otwarcie nastąpi w piątek, 19 sierpnia, o godz. 12:00 w podziemiach Kina Przedwiośnie w Płocku. – Goście wystawy będą mogli nacieszyć oczy obszerną kolekcją specjalnie wyselekcjonowanych memów podzielonych na kategorie według gatunków i czasu powstania – zapowiadają organizatorzy. Muzeum Mezmów to jeden z pomysłów twórców festiwalu, który dziś rozpoczyna się w naszym mieście, czyli Big Festivalowski.

– Nie zabraknie również merytorycznego podejścia, różnorodności, jakościowych wydruków wielkoformatowych ani papieru – czytamy w zaproszeniu. 850 m kw. powierzchni muzealnej będzie dobrze wentylowane i porządnie oświetlone dla zapewnienia zwiedzającym maksymalnego komfortu oraz bezpieczeństwa. Organizatorzy gwarantują wyśrubowany poziom żartu.

Charakter wystawy jest multimedialny, co będzie zaproszeniem dla gości do wchodzenia w interakcje z przestrzenią galeryjną, np. będzie folia bąbelkowa, co warto docenić, bo zwykle jej nie ma. W ramach Big Festivalowskiego po Muzeum Memów organizowane będą oprowadzania kuratorskie, dzięki którym można będzie pogłębić swoją wiedzę i mieć co opowiadać rodzinie i znajomym. Każdy uczestnik będzie mógł zwieńczyć swoją wizytę zdjęciem pamiątkowym. – Z wystawy każdy z pewnością wyjdzie bogatszy o ciekawe doświadczenia oraz cenę biletu, ponieważ w trakcie trwania Big Festivalowskiego wydarzenie będzie całkowicie darmowe – zachęcają organizatorzy.

Po festiwalu Muzeum Memów czynne będzie jeszcze przez kolejne trzy miesiące, co będzie gratką dla tych, którzy nie zdążyli zobaczyć ekspozycji. Warto dodać, że w płockim kinie Przedwiośnie będzie zatem pierwsze w Europie, a drugie na świecie, zaraz po Hong Kongu, Muzeum Memów.

Partnerzy Muzeum Memów: Mazowiecki Urząd Marszałkowski, Muzeum Mazowieckie w Płocku.

Polecamy: Zupełnie nowy festiwal na mapie kulturalnej Płocka, czyli Big Festivalowski. Na pewno będzie wesoło!

Fot. Big Festivalowski – materiały prasowe.