Zupełnie nowy festiwal na mapie kulturalnej Płocka, czyli Big Festivalowski. Na pewno będzie wesoło!

Na mapie płockich festiwali pojawił się zupełnie nowy, no i nie da się ukryć, że inny niż wszystkie. – Festiwal ma być jedynym w swoim rodzaju połączeniem różnych rodzajów pozytywnej twórczości – zapowiadają organizatorzy. Mowa o Big Festivalowski, który odbędzie się w Płocku w dniach 19-21 sierpnia. 

Pomysłodawcą i dyrektorem programowym wydarzenia jest płocczanin Alek Pietrzak, reżyser m.in. czarnej komedii „Juliusz” oraz komediodramatu „Czarna owca”. Nazwisko reżysera i jego twórczość to w zasadzie najlepsza rekomendacja i zachęta do wzięcia udziału w imprezie.

Festiwal ma być jedynym w swoim rodzaju połączeniem różnych rodzajów pozytywnej twórczości – zapowiadają organizatorzy. W planach są m.in. przegląd najlepszych komedii i komediodramatów z całego świata, spotkania z twórcami, gala stand-upu, którą poprowadzą Abelard Giza i Kacper Ruciński, warsztaty aktorskie, komediopisarskie i filmowe. Wśród bardziej nietypowych atrakcji w programie jest np. konkurs na najgłupszy krok, prowadzony przez specjalistów od dobrego humoru Michała Kępę i Agnieszkę Matan, a także spacer po Płocku w towarzystwie Wojciecha Fiedorczuka i sztafeta dubbingowa filmów klasy B w wykonaniu Bartka Walosa i jego ekipy.

Miejsce, w którym będą odbywały się spotkania z cyklu Big Spotkaniowski to przede wszystkim scena letnia, która stanie na Starym Rynku oraz w kinie Przedwiośnie. Gala stand-up z kolei będzie miała miejsce w sali koncertowej Szkoły Muzycznej. Na scenie Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku odbędzie się Gala Finałowa festiwalu, podczas której organizatorzy wręczą nagrodę Markowi Koterskiemu za całokształt twórczości.

Na inaugurację Big Festivalowskiego zaplanowane jest otwarcie w podziemiach Kina Przedwiośnie pierwszego w Polsce muzeum memów. – Będzie to zupełnie na serio przygotowana najbardziej niepoważna galeria w kraju – podkreślają organizatorzy. Na festiwalu, wśród wielu gwiazd, będzie można spotkać m.in. Annę Smołowik, Wojciecha Mecwaldowskiego oraz Tomasza Karolaka. I jeszcze jedno – niezobowiązującym elementem festiwalowego dress code’u ma być… szlafrok.

Pełny program festiwalu jest dostępny na stronie Big Festivalowski

Bilety dostępne są na goingapp.pl/kup-bilety i w salonach Empik w całej Polsce.

Partnerami wydarzenia są Urząd Miasta Płocka oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Mazowiecki Urząd Marszałkowski oraz Muzeum Mazowieckie w Płocku.

Fot. UMP.