Cleo w trasie koncertowej. Na liście występ w Płocku. POKiS zaprasza…

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na koncert Cleo, czyli jednej z najpopularniejszych polskich wokalistek. Letni koncert artystki już jutro, czyli w czwartek 18 sierpnia o godz. 20:00 w płockim Amfiteatrze.

– Potencjał artystyczny Cleo przez ostatni rok wzrósł, wyświetlenia jej piosenek na YouTube przekraczają 90 mln („Za krokiem krok”). Wydana w 2020 roku płyta Super Nova zawiera piosenkę „Kocham”, która w ciągu zaledwie 3 miesięcy osiągnęła 6 mln wyświetleń! – zachęcają organizatorzy w zaproszeniu na koncert.

Cleo – wokalistka, autorka tekstów, malarka, projektantka. Kształtowała swój wokal w kierunku muzyki: soul, gospel, r’n’b, funk i hip hop, fascynując się wielkimi diwami światowej sceny – Arethą Franklin, Whitney Houston, Patti LaBelle, Chaką Khan, Lauryn Hill.

Odkryta przez Donatana wydała w 2013 roku singiel “My Słowianie”, który stał się jednym z największych hitów radiowych, został wyświetlony na kanale YouTube łącznie w różnych wersjach ponad 100 milionów razy i stał się Cyfrową piosenką roku 2014. Cleo w roku 2014 reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji, a jej występ uważany jest za jeden z lepszych i barwniejszych epizodów Eurowizji.

Wydana rok później płyta HIPER/CHIMERA uzyskała status potrójnej platyny. Cleo jest najpopularniejszą Polską wokalistką w sieci, jej profile społecznościowe zgromadziły ponad półtora miliona fanów, a jej teledyski na YouTube wyświetlono około 300 milionów razy. W 2016 roku Cleo wydała swój drugi album BASTET, który już przed trafieniem do sklepów na etapie przedsprzedaży uzyskał wyróżnienie złotej płyty, a po kilku miesiącach podwójnej platyny. Pierwszy singiel z płyty “Zabiorę Nas” uzyskał najwyższy status diamentowego singla oraz Cyfrowej Piosenki roku 2016. W 2018 roku Cleo rozpoczęła prace nad swoim trzecim albumem, pierwszym singlem z płyty został przebój “Łowcy Gwiazd”, który cztery miesiące po premierze osiągnął czterdzieści milionów wyświetleń.

Obecnie piosenkarka jest w trasie koncertowej, podczas której zaśpiewała już dla publiczności w Kołobrzegu, Koszalinie, Świnoujściu czy Rewalu. Jutro wystąpi w Płocku, a pojutrze w Ostródzie.

Bilety do kupienia na stronie E.Bilet

Fot. Materiały prasowe.