Rozbetonowywanie Płocka trwa. Rozpoczęły się prace na ul. Bielskiej

Po zielonej rewitalizacji Pasażu Paderewskiego i ulicy Kazimierza Wielkiego, przyszedł czas na ulicę Bielską. Oznacza to, że odnowa zieleni przesuwa się w centrum Płock.

– Na odcinku ulicy w pobliżu ratusza zdejmowana jest kostka chodnikowa, aby przygotować miejsce pod nowe nasadzenia. Na jesieni posadzimy tam bluszcz pospolity i irgę błyszczącą, ale już teraz zdecydowaliśmy o rozbetonowaniu części chodnika w celu poprawy siedliska istniejącego drzewostanu – mówi Piotr Dyśkiewicz, zastępca prezydenta miasta ds. komunalnych.

Usunięto również kostkę betonową oraz warstwę podbudowy, teren uzupełniono ziemią żyzną i przygotowano go pod jesienne nasadzenia. Dzięki zastosowaniu niskich obrzeży zapewniony został spływ wody opadowej na teren nieutwardzony. Docelowo pod drzewami pojawią się wspomniane nowe nasadzenia, a całość wygrodzona zostanie niskim stylizowanym płotkiem.

Z kolei w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace na ulicy Kolegialnej. – Na wysokości Urzędu Wojewódzkiego bruk będzie zastąpiony przez irgę błyszczącą i wiśnię osobliwą „Umbraculifera” – wyjaśnia Antonina Górka z biura prasowego ratusza. – Wszystkie prace budowlane związane z rozbetonowywaniem realizuje płocki Muniserwis i będą one wykonywane sukcesywnie na terenie miasta – dodaje.

Na nasadzenia w programie „Zielone płuca dla Płocka” – nasadzenia w 2022 r. na rzecz bioróżnorodności i klimatu” miasto uzyskało dofinansowanie z budżetu samorządu mazowieckiego.

Fot. UMP.