Wisła Płock zmierzy się z Górnikiem Zabrze!

Piłkarze Wisły Płock z pewnością cieszą się, że przerwa na kadrę dobiegła końca i mogą zmazać plamę, jaką zostawili po sobie w ostatniej rywalizacji. Nafciarze wyszli na prowadzenie w starciu ze Śląskiem Wrocław, który w ostatnich tygodniach był wyraźnie pod formą, ale ostatecznie stracili gola na 1:2 w doliczonym czasie gry. Tym razem będą mieli okazję poprawić się w starciu z Górnikiem Zabrze. Czy uda im się przywrócić właściwą dyspozycję na swoim boisku?

Wisła Płock

Nafciarze nadal są jedną z najlepszych drużyn w Ekstraklasie, jeśli weźmiemy pod uwagę dyspozycję tego zespołu na swoim boisku. Doskonale widać jednak, że ta drużyna nie prezentuje się tak dobrze na własnym obiekcie, jak miało to miejsce podczas rundy jesiennej. Wtedy Wisła zakończyła rozgrywki z wynikiem 26 punktów, czyli rezultatem równym do tego, co miał Lech Poznań. Od początku rundy wiosennej udało im się uzbierać zaledwie trzy punkty na swoim boisku i spadli już na czwarte miejsce w klasyfikacji meczów domowych. Szansę na poprawienie tego rezultatu podopieczni P. Stano, otrzymają już w najbliższy weekend podczas rywalizacji z Górnikiem Zabrze. Zadanie łatwe nie będzie, jednak oba zespoły są sąsiadami w ligowej tabeli.

W tym sezonie Górnik wygrał pierwsze spotkanie z Wisłą Płock w stosunku 4:2. Ostatnie rywalizacje między tymi ekipami są jednak wyrównane, co widać na podstawie statystyk. Nafciarze wygrali dwukrotnie w czterech ostatnich potyczkach i taki sam bilans mają piłkarze Górnika.

Analizując przebieg pierwszego spotkania między tymi drużynami, warto zauważyć, że Górnik grał na swoim boisku, a w delegacjach Wisła Płock to jedna z najgorszych ekip w Ekstraklasie. Atut własnego boiska przed rozpoczęciem tego meczu powinien być sporą przewagą na korzyść Nafciarzy.

Pod kątem statystyk z meczów bezpośrednich do sprawdzenia przy rejestracji z Superbet kod bonusowy – trzeba zwrócić uwagę na fakt, że Wisła Płock w dwóch ostatnich starciach z tym rywalem zdobyła dokładnie po dwie bramki. Kurs na +1,5 gola Nafciarzy w Superbet z kodem bonusowym jest naprawdę warty analizy, jednak polecam obserwować takie zdarzenie, jeśli chcesz lub posiadasz konto u bukmachera. Po przerwie na kadrę dyspozycja drużyn bywa różna i z reguły nieprzewidywalna.

Pozostała część tekstu pod grafiką

Statystyki – mecze bezpośrednie:

• Ostatnie spotkanie tych drużyn w Płocku wygrał Górnik.
• W 3 z 4 meczów w Płocku nie było wyniku btts.
• Pierwsze spotkanie tych drużyn wygrał Górnik 4:2.
• Wisła Płock wygrała 2 z poprzednich 5 meczów domowych z tym rywalem.
• Gospodarze nie strzelili gola w 2 z 5 spotkań z tym rywalem na swoim boisku.

Górnik Zabrze

Podopieczni Jana Urbana przeplatają znakomite mecze ze słabszymi w rundzie wiosennej. Bez wątpienia jest to jednak drużyna, która nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w walce o europejskie puchary.

W ostatnim meczu wyjazdowym Zabrzanie przegrali z Wartą Poznań, co zostało przyjęte w klubie ze sporym rozczarowaniem. Typerzy zakładów bukmacherskich, którzy wykorzystali Superbet kod bonusowy w ten sposób również, nie mieli prawa do zadowolenia, ponieważ na podstawie opinii i kuponów od graczy, mogę stwierdzić, że większość z nich kierowała swoje typy w stronę wygranej podopiecznych Jana Urbana.

Górnik Zabrze ma również na swoim koncie remis w wyjazdowym starciu z Piastem Gliwice, a także zwycięstwo nad Stalą Mielec. Jak łatwo policzyć, mowa tutaj o zespole, który wywalczył 4 punkty z 9 możliwych w spotkaniach wyjazdowych.

Na uwagę pod kątem obstawiania po rejestracji w Superbet z kodem bonusowym zasługuje statystyka, która wskazuje, że Górnik Zabrze ma ujemny bilans bramkowy na wyjazdach.

Pozostała część tekstu pod grafiką

Statystyki – Górnik Zabrze:

• Górnik Zabrze nie wygrał w dwóch ostatnich delegacjach.
• Zabrzanie w rundzie wiosennej wygrali na wyjeździe w lidze tylko ze Stalą Mielec.
• Górnik w klasyfikacji meczów wyjazdowych ma na koncie 15 punktów.
• Zabrzanie do tej pory stracili 17 bramek na wyjazdach.
• Górnik ma ujemny bilans bramkowy w delegacjach.

Zakłady bukmacherskie

Kursy przygotowane przez analityków zakładów bukmacherskich wskazują, że Wisła Płock jest faworytem tego meczu. Prawdopodobnie spory udział w takich przewidywaniach miały statystyki tego zespołu przed własną publicznością. Pomimo porażki ze Śląskiem Wrocław, nadal jest to jedna z najlepszych ekip w kraju, jeśli mowa o starciach na swoim boisku.

Mimo wszystko ostatnią rywalizację pomiędzy tymi drużynami w Płocku wygrali goście. Górnik triumfował z wynikiem 0:1 i było to jedyne zwycięstwo gości w 3 poprzednich wizytach na obiekcie imienia Kazimierza Górskiego.

Jeśli założyłeś konto w Superbet, wpisując kod rejestracyjny, to masz wiele ciekawych propozycji w ramach oferty powitalnej, które możesz przemyśleć. Na co zwrócić uwagę? Jest to pytanie, z którym regularnie mierzą się typerzy. W spotkaniu Wisły Płock z Górnikiem Zabrze wiele osób zwraca uwagę na fakt, że w 3 poprzednich starciach pomiędzy tymi zespołami na obiekcie Nafciarzy padły wyniki -2,5 gola. Co więcej, w dwóch ostatnich spotkaniach kibice oglądali tylko po jednym golu.

Pewne jest to, że przed nami starcie dwóch zespołów, które mogą włączyć się do walki o europejskie puchary, jednak nie mogą pozwalać sobie na kolejne wpadki, jak zrobiła to, chociażby Wisła Płock w starciu ze Śląskiem, czy też Górnik w rywalizacji z Wartą. Strata do Lechii Gdańsk jest do odrobienia, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę formę tego zespołu w meczach wyjazdowych.

Przechodząc do moich przewidywań na to spotkanie, uważam, że prawdopodobną opcją może być tutaj typ na 1X/-3,5 gola. Spodziewam się, że Wisła Płock poprawi się względem starcia ze Śląskiem Wrocław. Zakładam, że gospodarze nie przegrają, a w meczu maksymalnie wpadną 3 bramki.

Podopieczni Pavol Staňo od czasu zmiany trenera, wywalczyli 3 punkty na 6 możliwych. Jak będzie w kolejnej rywalizacji ligowej? Czy przerwę na kadrę udało im się dobrze wykorzystać?

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – senior project manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej.