Z budową tego boiska były problemy. Właśnie oddano je do użytku. Warto było czekać. Zobaczcie zdjęcia…

Już jest! Nowe boisko do piłki ręcznej plażowej zostało dziś oddane do użytku obok Centrum Sportów Ekstremalnych na Podolszycach Północ – nie ukrywa zadowolenia prezydent Płocka Andrzej Nowakowski w poście w mediach społecznościowych. Nowo powstały obiekt jest jednym ze zwycięskich projektów czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka.

– Z realizacją tego projektu mieliśmy trochę problemów, m.in. z powodu zbyt wysokich kwot przedstawianych w ofertach przez potencjalnych wykonawców – wyjaśnia prezydent. I zaznacza, “jednak nie poddawaliśmy się i teraz mamy kolejny sportowy obiekt”. Włodarz Płocka w poście w mediach społecznościowych dodaje, że dzięki temu letnie miesiące płocczanie będą mogli spędzić aktywnie i na plaży w środku miasta, a do tego w zielonej okolicy. Warto podkreślić, że na terenie obok boiska zasadzono 355 roślin, w tym 21 drzew.

Na boisku o wymiarach 33 m x 18 m jest nawierzchnia z piasku niepylącego i nieprzylegającego do nóg zawodników. Wykonane zostało też ogrodzenie, oświetlenie, ciągi komunikacyjne, zamontowane zostały elementy małej architektury i wykonane odwodnienia terenu.

Koszt inwestycji to prawie 600 tys. zł, w tym 400 tys. zł z budżetu miasta, a 200 tys. zł z dofinansowania, które miasto pozyskało od samorządu województwa mazowieckiego.

Fot. UMP.