Pijani rodzice „opiekowali” się dzieckiem. Matka miała w organizmie 2 promile alkoholu, ojciec 1,7

„Na jednej z ławek przy ul. Kochanowskiego siedzą trzy osoby będące pod wpływem alkoholu i mają pod opieką małe dziecko w wózku” – taką informację otrzymał wczoraj około godziny 19:15 patrol Straży Miejskiej pełniący służbę w rejonie wskazanej ulicy – informuje Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku.

Patrol, natychmiast udał się na miejsce interwencji. Osoby, które wskazano municypalnym to nietrzeźwe małżeństwo opiekujące się swoim 2-letnim synem oraz ich znajomy. Wszyscy to mieszkańcy na osiedlu Kochanowskiego. – Kiedy strażnicy podjeżdżali na miejsce zdarzenia cała trójka na widok radiowozu chciała się oddalić. Od całej trójki funkcjonariusze czuli silną woń alkoholu – relacjonuje funkcjonariuszka.

Zgodnie z procedurą na miejsce zdarzenia wezwano patrol policji. – Przybyli na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości obojga rodziców. 33-letnia matka miała w organizmie 2 promile alkoholu, z kolei 37-letni ojciec 1,7 promila. Kobieta miała bardzo duże trudności z utrzymaniem równowagi oraz nie potrafiła odpowiadać na zadawane jej pytania. Podczas interwencji kobieta zaczęła się skarżyć na silne bóle brzucha oraz dostała torsji. Wezwano karetkę pogotowia. Chłopczykiem za zgodą ojca zaopiekowała się sąsiadka.

– Każdy człowiek powinien mieć świadomość, że pijani rodzice czy opiekunowie stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka i takie przypadki należy zgłaszać – apeluje Głowacka.

Fot. Pixabay.