Orlen doposaży Płocki Rower Miejski w 250 rowerów na 25 stacjach [FOTO]

PKN Orlen wyposaży Płocki Rower Miejski w dodatkowe 250 rowerów w 25 lokalizacjach – informuje spółka. Nie mniej, ni więcej oznacza to, że w obecnym sezonie fani jednośladów w ramach istniejącego już od trzech sezonów systemu Płockiego Roweru Miejskiego, będą mieli do dyspozycji łącznie 500 rowerów na ponad 56 stacjach. Stacje zlokalizowane są zarówno w Płocku, jak i również w gminach powiatu płockiego. A dokładnie w Słupnie, Łącku i Liszynie.

– Stacje rowerowe PKN Orlen będą w pełni kompatybilne z istniejącym systemem miejskim. To oznacza, że pojazdy pobrane z innych lokalizacji, będzie można pozostawić w dowolnych terminalach Orlen na terenie miasta i odwrotnie. Wypożyczanie będzie odbywać się również na tych samych zasadach finansowych i za pomocą obecnie funkcjonujących aplikacji miejskich – zapewnia spółka.

Koncern wyjaśnia, że “przy wyborze lokalizacji pod uwagę brano przede wszystkim potrzeby zgłaszane przez mieszkańców np. na forach dyskusyjnych, opinie członków klubu turystyki rowerowej, odległości pomiędzy stacjami, bliskie położenie ścieżek rowerowych, a także sugestie ze strony właścicieli gruntów, na których zostaną ustawione stacje”. – Wybrane miejsca są istotne z punktu widzenia rozwoju całego systemu roweru miejskiego. Wypożyczanie pojazdów będzie możliwe po sukcesywnym przygotowaniu i utwardzeniu gruntów do montażu terminali i stojaków na rowery – zapewniają w Orlenie.

Spółka po konsultacjach z mieszkańcami i Miejskim Zarządem Dróg w Płocku, zdecydowała o ustawieniu stacji rowerowych m.in. przed Teatrem Dramatycznym od strony Pasażu Vuka Karadžica, w pobliżu Cmentarza Komunalnego przy ul. Bielskiej, po przeciwnej stronie Centrum Aktywności Seniora przy ul. Otolińskiej oraz w okolicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, przed Stadionem Miejskim przy ul. Mickiewicza, w sąsiedztwie szkoły Centrum Edukacji przy skrzyżowaniu ul. Łukasiewicza z ul. Kobylińskiego, skrzyżowaniu ulic Bielska – Mickiewicza oraz przed Ogródkiem Jordanowskim od strony al. Jana Kilińskiego, a także na działce po byłej stacji CPN przy ul. Bielskiej graniczącej z ul. Kwiatka. Rowery będzie można także wypożyczać w pobliżu stacji paliw ORLEN zlokalizowanych przy ul. Chemików, ul. Wyszogrodzkiej 123 oraz ul. Wyszogrodzkiej 150, a także przy ul. Targowej. Wypożyczenie jednośladów możliwe będzie również przy skrzyżowaniach – ul. Mazowieckiej z ul. J. Korczaka, ul. Harcerskiej z ul. Kasztanową, ul. Przemysłowej z ul. Kostrogaj oraz ul. Miodowej i ul. Mościckiego.

– Pasjonaci rowerowych wycieczek będą mogli również dojechać do stacji rowerowych, które zostaną ustawione w miejscach bardziej oddalonych od centrum Płocka, jak np. do Liszyna, do Słupna, do Parku Mościckiego na Radziwiu, do kąpieliska w Grabinie, a także do centrum Łącka – wymienia koncern.

– Niezwykłe położenie naszej gminy wśród lasów i jezior oraz niemal 40-kilometrowa sieć ścieżek rowerowych i 30 km ścieżek dydaktycznych sprawia, że turyści traktują nasz obszar jako atrakcyjny teren do aktywnego wypoczynku. Dlatego też cieszy nas fakt zainstalowania stacji rowerowych w naszej okolicy. Mam nadzieję, że wpłynie to na wzrost aktywności fizycznej wśród mieszkańców jak i gości naszej gminy – mówi wójt Gminy Łąck Zbigniew Białecki. Jak dodaje, w najbliższych latach gmina chce wybudować miasteczko rowerowe w Łącku, ścieżki rowerowe na trasie Nowe Rumunki – Gąbin oraz ukończyć ostatni etap ścieżki Łąck – Gostynin. Płocka spółka, wzięła też pod uwagę to, że wiele osób dojeżdża do pracy na terenie zakładu produkcyjnego. Ustawi zatem stacje rowerowe także w okolicy rafinerii – przed Bramą nr 1 oraz Bramą nr 2.

Źródło i fot. PKN Orlen