Ucieczka się nie powiodła. 35-latek usłyszał zarzuty i jest już w areszcie

Zebrany przez policjantów z Łącka materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie kilku zarzutów i aresztowanie 35-latka z powiatu płockiego. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek po tym jak uciekał przed policyjna kontrolą. Podczas przeszukania mundurowi w jego miejscu zamieszkania zabezpieczyli kilkadziesiąt torebek z narkotykami – informuje Marta Lewandowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Mężczyzna podejrzewany jest również o handel narkotykami.

35–latka z powiatu płockiego zatrzymano w poniedziałkowy wieczór, wtedy po ucieczce przed policyjną kontrolą ukrył się w lesie. Na jego trop wpadł policyjny pies, który doprowadził przewodnika do miejsca ukrycia mężczyzny. Jak się okazało 35–latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a przy sobie miał marihuanę. To nie były jedyne powody ucieczki mężczyzny. – W miejscu jego zamieszkania policjanci odnaleźli kilkadziesiąt torebek z narkotykami. Dalsze intensywne czynności i ustalenia policjantów ujawniły kolejne przestępcze działania 35–latka. Mężczyzna podejrzewany jest również o handel narkotykami – tłumaczy Lewandowska.

Zebrany materiał dowodowy w sprawie zatrzymanego mężczyzny, pozwolił na przedstawienie mu zarzutów dotyczących posiadania i handlu narkotykami, sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli drogowej.

Wczoraj sąd zastosował wobec zatrzymanego 35–latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna trafił do aresztu na co najmniej trzy miesiące.

Czytaj także: Uciekał przed policją, mając przy sobie narkotyki. Szukał kryjówki w lesie