Zarząd Orlenu bez zmian. Daniel Obajtek powołany na kolejną kadencję

Na posiedzeniu, które odbyło się 21 maja, rada nadzorcza PKN Orlen powołała zarząd spółki. Na stanowiskach nie zaszły żadne zmiany. Tym samym dotychczasowe władze koncernu pozostają na kolejną, trzyletnią kadencję.

– Nowa kadencja rozpocznie się w dniu następnym po dniu wygaśnięcia obecnie trwającej wspólnej kadencji Zarządu Spółki, czyli po dniu odbycia się Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za 2019 rok, które zaplanowano na 5 czerwca br. – informuje spółka.

Zarząd PKN Orlen od 6 czerwca br. będzie pracował w 8-osobowym składzie: Daniel Obajtek – prezes Zarządu, Patrycja Klarecka, Józef Węgrecki, Jan Szewczak, Zbigniew Leszczyński, Michał Róg, Armen Konrad Artwich oraz Adam Burak jako członkowie Zarządu.

Przypomnijmy. Daniel Obajtek jest absolwentem Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska w Radomiu. Jest magistrem inżynierem ochrony środowiska ze specjalizacją bezpieczeństwo i higiena w środowisku pracy oraz zarządzanie środowiskowe w sytuacjach kryzysowych.

W latach 1999-2006 był menedżerem, a następnie dyrektorem w firmie Elektroplast. W latach 2002-2006 był radnym gminy Pcim. W roku 2006 został wójtem gminy. Od listopada 2015 roku pełnił obowiązki prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W marcu 2017 roku został prezesem grupy energetycznej Energa. Na stanowisko prezesa PKN Orlen powołano go po raz pierwszy w lutym 2018 roku.

Fot. PKN Orlen.