20 tys. zł kary dla 30-latka. Płocki sanepid bezwzględnie każe za nieprzestrzeganie przepisów

Według policji 30-latek z powiatu gostynińskiego w sposób rażący nie dopełnił obowiązku kwarantanny. Mężczyzna postanowił oddalić się z zadeklarowanego miejsca pobytu, na dodatek nie miał zamiaru powrócić pod wskazany adres. Za nieprzestrzeganie przepisów płocki sanepid ukarał 30-latka mandatem w wysokości… 20 tys zł.

Według policji 30-latek zachował się po prostu bezmyślnie, zrezygnował z odbywania kwarantanny, ponieważ się „znudził”. 

– Przeprowadzona kontrola przez mundurowych potwierdziła, że mężczyzna nie przestrzega obowiązku kwarantanny. O rażącym naruszeniu został powiadomiony Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Płocku, który na podstawie decyzji 21/2020 nałożył na 30-latka karę pieniężną w wysokości 20 tys. złotych – informuje mł. asp. Żaneta Kołodziejska z KPP w Gostninie.

Funkcjonariuszka apeluje: „Pozostańmy w domu i stosujmy się do ograniczeń jakie wprowadzone zostały na terenie naszego kraju. Tylko odpowiedzialna i zdyscyplinowana postawa uchronić może nas i osoby dla nas najbliższe przed zakażeniem koronawirusem. Pamiętajmy także, że nieprzestrzeganie zasad kwarantanny narazić może nas na poważne konsekwencje, również finansowe.”

O konsekwencjach nieprzestrzegania obostrzeń w postaci nakładanych kar administracyjnych informowaliśmy w miniony czwartek. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płocku, Romuald Ostrowski wskazywał na konkretne sytuacje, kiedy np. mężczyzna przez 2 dni nie otwierał drzwi do mieszkania policjantom, którzy sprawdzali realizację wymogu domowej izolacji. Okazało się, że wypił tyle alkoholu, aż stracił przytomność. 

Polecamy: Kary za nieprzestrzeganie obostrzeń. To już ponad 200 tys. zł. Za jakie przewinienia?