Nowy autobus dla płockiej placówki. Inwestycji jest jednak dużo więcej [FOTO]

Nowy, komfortowy i doskonale wyposażony autobus od wczoraj jest do dyspozycji uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1. przy ul. Gradowskiego. 21-miejscowy bus marki Mercedes, wyposażony jest w wysuwany elektrycznie stopień ułatwiający wejście do przedziału pasażerskiego, rampę najazdową i atestowane mocowanie wózka inwalidzkiego. To kolejna inwestycje płockiego ratusza w tę placówkę. 

Na piątkowym spotkaniu prezydent Andrzej Nowakowski wspólnie z dyrektor szkoły Izabelą Cierpikowską zaprezentowali dziennikarzom pozostałe przedsięwzięcia zrealizowane w ostatnim czasie w placówce.

Kilka miesięcy temu w całym budynku ośrodka wymieniona została instalacja centralnego ogrzewania. Gruntowny remont przeszedł internat zlokalizowany na drugim piętrze. Położono gładzie, pomalowano ściany i sufity, wykonano kapitalny remont łazienek, zamontowano panele podłogowe i rolety okienne. Internat wyposażono w nowe meble. Dzięki wymianie mebli nowy wygląd zyskała także świetlica w internacie, świetlica rewalidacyjna oraz gabinet logopedy. W ośmiu pomieszczeniach zamontowana została klimatyzacja. Dzięki środkom pozyskanym w ramach akcji „Reklama Dzieciom” w ośrodku urządzona została pracownia kuchenna, która posłuży do realizacji programu zajęć kulinarnych.

Dużym ułatwieniem dla niepełnosprawnych uczniów i ich opiekunów jest wybudowana niedawno winda. Warto dodać, że przekazany właśnie autobus będzie służył uczniom ośrodka nie tylko do wyjazdów na wycieczki, ale także do codziennego dowożenia ich do szkoły.

Koszt wszystkich powyższych inwestycji to w sumie blisko 1,5 mln zł. W planach na 2020 rok jest m.in. budowa drogi dojazdowej od wjazdu na teren szkoły do budynku ośrodka oraz stworzenie sensorycznego placu zabaw.

– Wszystkie inwestycje cieszą, ale te w oświatę i przyszłość naszych dzieci szczególnie – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Mam nadzieję, że oddany dziś do dyspozycji społeczności szkolnej autobus, podobnie jak wybudowana niedawno winda, czy wyremontowany internat ułatwią uczniom codzienne funkcjonowanie.

Źródło i fot: UMP.