To była tylko kwestia czasu. Płocczan czeka podwyżka cen za wywóz śmieci

– W związku z tym, że weszła nowelizacja ustawy, jesteśmy zobowiązani, aby w przyszłości odbierać już tylko selektywne odpady. Stawka, którą będziemy proponowali to jest 26 zł – mówił wiceprezydent Piotr Dyśkiewicz dla radia Radia Płock FM. Dodał, że na tę kwotę składają się koszty zagospodarowania i odbiór odpadów.

Podwyżka za odbiór odpadów w Płocku będzie obowiązywała wraz z początkiem nowego roku. W tej chwili płocczanie za odbiór nieczystości płacą odpowiednio: 11 zł za segregowane i 16 zł za zmieszane. Od 1 stycznia wszyscy będą zobowiązani do segregowania śmieci. Nie zmienia to faktu, że cena ich odbioru wzrośnie.

Przypomnijmy, że w wielu gminach powiatu płockiego i gostynińskiego mieszkańcy już od 1 lipca 2019 roku płacą 25 zł za odpady posegregowane i 50 zł za zmieszane – ceny od osoby. W pierwszej połowie tego roku mieszkańcy powiatu płacili jeszcze odpowiednio – 14 i 28 zł. W różnych rejonach kraju z podwyżkami cen za wywóz odpadów mieszkańcy i samorządy musiały się zmierzyć wraz z początkiem 2019 roku.