Ogromne ułatwienie dla osób niewidomych i niedowidzących na bulwarach wiślanych [FOTO]

Na bulwarach wiślanych, na odcinku od wejścia na molo wzdłuż promenady w kierunku „Morki”, zamontowano znaki informacyjne i wspomagające dla spacerujących po nabrzeżu osób niewidomych i niedowidzących. To jednak nie wszystko. Przybyło tam także ławeczek oraz koszy na śmieci.

– W ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Dostawa i wykonanie robót budowlano – montażowych znaków informacyjnych wspomagających osoby niewidome i niedowidzące na terenie Płockiego Nabrzeża Wiślanego” wykonano i zamontowano pola uwag jako elementy punktowe, wypukłe w formie okrągłych „guzków”’ wykonanych z żywicy chemoutwardzalnej, przymocowanych w sposób niewidoczny do podłoża betonowego za pomocą żywicy-kleju – tłumaczy Alina Boczkowska z biura prasowego ratusza.

Dodaje, że wykonane zostały także oznaczenia wizualne, w postaci białych pasów ostrzegawczych (kontrastowych) z żywicy poliuretanowej odpornej na warunki atmosferyczne. Wartość inwestycji, która ułatwi spacerowanie osobom niewidomym i niedowidzącym to 198 tys. zł.

Fot. UMP.