Dożynki Powiatu Płockiego odbędą się w Brudzeniu Dużym. Gospodarze serdecznie zapraszają

Wystawa płodów rolnych i sprzętu rolniczego, kiermasz sztuki ludowej, stoiska z produktami lokalnymi i regionalnymi to zaledwie kilka atrakcji przygotowanych na Dożynki Powiatu Płockiego, które odbędą się już w najbliższą niedzielę. Gospodarzami dożynek są Powiat Płocki oraz gmina Brudzeń Duży.

Początek wydarzenia przewidziano na godz. 10:30. Wtedy też przy kościele pw. św Szczepana w Bądkowie Kościelnym zbiorą się delegacje z wieńcami dożynkowymi oraz poczty sztandarowe. Następnie odbędzie się msza święta w intencji plonów. Na godz. 12:00 zaplanowano przemarsz barwnego korowodu z wieńcami oraz uczestników dożynek na boisko szkolne w Brudzeniu Dużym.

Na początek zgromadzeni będą mogli obejrzeć obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego “Masovia”. Piękną dożynkową tradycją jest dzielenie się chlebem – ta część wydarzenia odbędzie się tuż po występie zespołu. Następnie odbędą się oficjalne przemówienia zaproszonych gości oraz wręczenie odznaczeń i nagród rolnikom i członkiniom Kół Gospodyń Wiejskich. Od godz. 15:30 sceną zawładną artyści. Koncerty potrwają do późnych godzin wieczornych.

Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz wójt gminy Brudzeń Duży Andrzej Dwojnych serdecznie zapraszają na Dożynki Powiatu Płockiego 2019.