Kandydaci do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Prezentacja przed płockim ratuszem [FOTO]

– Dziś nie sposób nie mówić o tym co dzieje się w ministerstwie sprawiedliwości. Dziś nie sposób nie mówić o tym, że idziemy do tych wyborów, aby przywrócić elementarną normalność. Jeżeli w państwie polskim wiceminister sprawiedliwości mówi o tym, aby wyciągnąć informację na sędziów, działających w organizacjach sędziowskich, to mamy do czynienia ze skrajną patologią. Mamy do czynienia z władzą, która jest gnuśna i zepsuta – mówił w Płocku Marcin Kierwiński, lider listy Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach parlamentarnych.

W środę przed płockim ratuszem prezydent Płocka Andrzej Nowakowski przedstawił dziennikarzom osiemnaście osób, które wystartują do Sejmu z naszego okręgu. – Będą jeszcze dwie niespodzianki – mówił prezydent o dwóch nazwiskach, których na liście nr 16 jeszcze nie ma. Po krótkim przedstawieniu kandydatów głos zabrał Marcin Kierwiński, poseł oraz jedynka na obecnej liście.

– Podczas tej kampanii będziemy rozmawiać o tematach lokalnych, o tym co jest ważne dla mieszkańców Płocka, Ciechanowa, Żyrardowa i wszystkich miast, miasteczek i wsi wchodzących w skład tego okręgu wyborczego – tłumaczył. – Będziemy mówić o tym dlaczego Koalicja Obywatelska powstała, dlaczego idzie do wyborów i dlaczego tak szeroką formułą. Koalicja Obywatelska nie godzi się na Polskę, w której aparat państwa wykorzystywany jest dla partii rządzącej, a wymierzony przeciwko zwykłemu obywatelowi – podkreślił poseł. – To nie będzie kampania wielkich konwencji i spędów partyjnych. To będzie kampania oparta na kontakcie z ludźmi, rozmowie i pokazaniu „Szóstki” Schetyny – zapowiedział.

– Mamy dość niszczenia polskiej praworządności, polskiego samorządu – mówiła z kolei poseł Elżbieta Gapińska, która do Sejmu wystartuje z listy Koalicji Obywatelskiej z drugiego miejsca. Poseł w swojej krótkiej wypowiedzi nawiązała do służby zdrowia oraz chaosu, który zapanował w szkołach po „nałożeniu” się dwóch roczników. – Nie chcemy służby zdrowia z jaką mamy do czynienia w tej chwili tzw. Sieć szpitali próbowała wykluczyć ortopedię z płockiego Szpitala św. Trójcy, dlatego, że nie było pieniędzy, aby jeden z lepszych oddziałów w Polsce mógł funkcjonować – mówiła Gapińska. – Idziemy do wyborów tak szeroką koalicją ponieważ chcemy przywrócić w Polsce normalność.

Przypomnijmy. Listę Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 16 otwierają Marcin Kierwiński, Elżbieta Gapińska i Beata Rusinowska. Warto podkreślić, że na liście wyborczej znalazło się czworo płocczan: poseł Elżbieta Gapińska, Katarzyna Kwarcińska -Kulis, Arkadiusz Gmurczyk oraz Wiktor Oniszk. W skład Koalicji Obywatelskiej wchodzą: Platforma Obywatelska, .Nowoczesna, Zieloni, inicjatywaPL.