Pobiegli ulicami Płocka, aby uczcić 100 – lecie Niepodległej. I Bieg Niepodległości [FOTO]

“Narodowy Bieg 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości od Bałtyku do Tatr” miał w Płocku swoją odsłonę. W I Biegu Niepodległości wzięło udział 300 osób, które zmierzyły się z trasą 10 km, wiodącą ulicami naszego miasta.

Uczestnicy biegu – zgodnie z ideą – wyruszyli 11 listopada o godz. 11.11. W Płocku bieg miał start i metę przy Orlen Arenie. Na starcie stanęło 300 biegaczy, nie tylko z Płocka, ale także z wielu polskich miejscowości. Uczestnicy pokonali 10 km trasy, która prowadziła ulicami miasta. Wiele osób było ubranych w koszulki, przygotowane specjalnie na okoliczność I Biegu Niepodległości, sporo osób biegło także z flagami.

W organizację biegu zaangażowane były: Fundacja “Szybciej Wyżej Dalej”, Płocki Klub Wesołego Biegacza, RYKOwisko, Stowarzyszenie Płock Biega No Age Limit, Płockie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Miejski Uczniowski Klub Sportowy “Płock”.

Warto dodać, że dziś o tej samej godzinie wyruszyli biegacze amatorzy w 100 polskich miastach. “Narodowy Bieg 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości od Bałtyku do Tatr” był akcją ogólnopolską, w którą pięknie wpisał się Płock.

Fot. DR.