Molo do morza, darmowe fleki czy 1499 zł dla… Kim jest Wiesiek Siemanko?

Chociaż Wiesiek Siemanko na mapie politycznej Płocka pojawił się stosunkowo niedawno od razu poszedł – jakby to ujęła młodzież – grubo. Na plakatach i ulotkach pojawiły się hasła wyborcze, które z Wieśka mają uczynić prezydenta naszego miasta.

Żalił się wczoraj na Facebooku, że ktoś zrywa jego plakaty, które pracowicie rozwiesza w mieście, chociaż są bardzo małe w porównaniu z plakatami innych kandydatów. Fakt, Wiesiek jest bardzo konkurencyjny ze swoim programem. – Ale ja nikomu plakatów nie zrywam i jest mi bardzo przykro, że ktoś to robi – żalił się w rozmowie z nami na Facebooku. – Prowadzę kampanię nieagresywną, nie jestem osobą, która wygrzebie spod ziemi swojego wyborcę. Liczę na rozsądek płocczan i zachowanie dystansu kandydatów do siebie i przy okazji do mnie – napisał.

Co Wiesiek proponuje? Najciekawszy wydał nam się pomysł darmowego Wi-Fi we wszystkich toi-toiach. Właściwie od tego się zaczęło. Jak się okazuje, kandydat jest bardzo pracowity i codziennie ma jakiś nowy pomysł. Widać, że patrzy na nasze miasto pod kątem jego rozwoju w każdej dziedzinie życia. Biorąc pod uwagę turystykę, zaproponował przedłużenie naszego, sławnego mola, aż do… morza. Proponuje też darmową wymianę fleków w szpikach dla wszystkich kobiet, które przejdą 1000 kroków, brak mandatów za wykroczenia drogowe – co zapewne ucieszy kierowców, weekendy trwające do poniedziałku – dla tych, którzy narzekają, że muszą pracować czy 1499 zł co miesiąc dla wszystkich dzieci – bez względu na płeć – o imieniu Wiesiek.  😀 

„Kandydat” zna też problemy miasta związane z Orlenem. Jednym z punktów programu wyborczego stało się referendum w sprawie przeniesienia zakładu z Płocka do Warszawy. Na plakacie widzimy Wieśka, który nosem wciąga dym z komina.

– Trudna i czasochłonna praca – pisze Wiesiek o wyborach. – Kilka plakatów udało nam się rozwiesić. Moi drodzy. Razem zmienimy przyszłość. Razem będziemy chodzić na imprezy. Kiedy zostanę prezydentem, imprezki będziemy organizować co tydzień na nadwiślańskiej plaży. Będzie kiełbaska, piwko i inne. Nie będziemy sztywni jak władza – brzmi jeden z postów. 

Program wyborczy Wieśka Siemanko i jego refleksje na temat wyborów możecie śledzić na Facebooku. Dodamy, że warto odwiedzić fanpag „kandydata”, ma sporo wysoko postawionych przyjaciół  😉