BHT Auto Forum Petra Płock najlepsza w pierwszym turnieju sezonu

Nie było niespodzianki w pierwszym tegorocznym turnieju piłki ręcznej plażowej PGNiG Summer Superligi 2017 we Wrocławiu. Mistrzowie i zdobywcy Pucharu Polski 2016 – BHT Auto Forum Petra Płock sezon zaczęli od zwycięstwa.

Pierwszego dnia zmagań płocczanie szli jak burza. Trzy pewne wygrane po 2-0 i można była czekać na niedzielne starcie z AKS Politechniką Wrocławską. Ten pojedynek Petra także rozstrzygnęła w dwóch setach. Tak samo jak półfinałowy bój z Eisberg Rondel Team Legnica, z którym zawodnicy z Płocka rozprawili się również dzień wcześniej.

Dopiero w decydującym spotkaniu większy opór najlepszej polskiej drużynie postawił zespół BHT GRU Piotrków Trybunalski. W pierwszym secie zgodnie z planem lepsi okazali się gracze Petry (21:16), ale w drugim górą byli szczypiorniści z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy do shoot-outów (5 serii rzutów sam na sam z bramkarzem) doprowadzili w dramatycznych okolicznościach.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry BHT Auto Forum Petra miała wynik 24:22 i była rzut od zwycięstwa we wrocławskim turnieju. Wówczas Bartosz Wojdak przegrał jednak konfrontację z bramkarzem, a rywalom zostało siedem sekund, aby wyrównać. Dzięki trafieniu Mateusza Orłowskiego ta sztuka im się udała, a żeby tego było mało Maciej Włodarczak zdobył “złotą bramkę”.

W rozstrzygających wszystko shoot-outach emocji znów nie zabrakło. Po udanych próbach Miłosza Ruppa oraz Filipa Kopra i jednocześnie dwóch zmarnowanych akcjach BHT GRU Piotrków Trybunalski wystarczyło, że Wojdak pokona Orłowskiego, a płocczanie zwyciężyliby 6-0.

Tak się jednak nie stało, ponieważ kołowy przeciwników zatrzymał skrzydłowego Petry, a po chwili jeszcze Dominika Rybickiego i z 4-0 momentalnie zrobiło się 4-4. W ostatniej serii o końcowym triumfie obrońców tytułu przesądził Łukasz Niedzielak oraz… bramkarz piotrkowian Adam Studziński, który zmarnował rzut przez całe boisko.