BHT Auto Forum Petra Płock najlepsza w pierwszym turnieju sezonu

Nie było niespodzianki w pierwszym tegorocznym turnieju piłki ręcznej plażowej PGNiG Summer Superligi 2017 we Wrocławiu. Mistrzowie i zdobywcy Pucharu Polski 2016 – BHT Auto Forum Petra Płock sezon zaczęli od zwycięstwa.

Pierwszego dnia zmagań płocczanie szli jak burza. Trzy pewne wygrane po 2-0 i można była czekać na niedzielne starcie z AKS Politechniką Wrocławską. Ten pojedynek Petra także rozstrzygnęła w dwóch setach. Tak samo jak półfinałowy bój z Eisberg Rondel Team Legnica, z którym zawodnicy z Płocka rozprawili się również dzień wcześniej.

Dopiero w decydującym spotkaniu większy opór najlepszej polskiej drużynie postawił zespół BHT GRU Piotrków Trybunalski. W pierwszym secie zgodnie z planem lepsi okazali się gracze Petry (21:16), ale w drugim górą byli szczypiorniści z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy do shoot-outów (5 serii rzutów sam na sam z bramkarzem) doprowadzili w dramatycznych okolicznościach.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry BHT Auto Forum Petra miała wynik 24:22 i była rzut od zwycięstwa we wrocławskim turnieju. Wówczas Bartosz Wojdak przegrał jednak konfrontację z bramkarzem, a rywalom zostało siedem sekund, aby wyrównać. Dzięki trafieniu Mateusza Orłowskiego ta sztuka im się udała, a żeby tego było mało Maciej Włodarczak zdobył „złotą bramkę”.

W rozstrzygających wszystko shoot-outach emocji znów nie zabrakło. Po udanych próbach Miłosza Ruppa oraz Filipa Kopra i jednocześnie dwóch zmarnowanych akcjach BHT GRU Piotrków Trybunalski wystarczyło, że Wojdak pokona Orłowskiego, a płocczanie zwyciężyliby 6-0. 

The best save

Tak broni najlepszy bramkarz turnieju! Panie i Panowie, Tomasz Wiśniewski z BHT Auto Forum Petra Płock! The World Games 2017 – Wrocław Piłka Ręczna Plażowa PGNiG Superliga SPR Stal Mielec SPR Wisła Płock Kocham Ręczną EHF Beach Handball International Handball Federation – IHF Przegląd Sportowy Onet Sport Handball Polska I ZPRP I PHF Red Bull BeachHandball.pl beach.handball-world.com Gaeta 2017 European Beach Handball Tour- Ebt Finals

Opublikowany przez PGNiG Summer Superliga na 21 maja 2017

 

Tak się jednak nie stało, ponieważ kołowy przeciwników zatrzymał skrzydłowego Petry, a po chwili jeszcze Dominika Rybickiego i z 4-0 momentalnie zrobiło się 4-4. W ostatniej serii o końcowym triumfie obrońców tytułu przesądził Łukasz Niedzielak oraz… bramkarz piotrkowian Adam Studziński, który zmarnował rzut przez całe boisko.

WYNIKI
BHT Auto Forum Petra Płock – Fundacja Akademia Sportu Gdańsk 2-0
BHT Auto Forum Petra Płock – Eisberg Rondel Team Legnica 2-0
BHT Auto Forum Petra Płock – BHT GRU Piotrków Trybunalski 2-0
BHT Auto Forum Petra Płock – AKS Politechnika Wrocławska 2-0
Półfinał
BHT Auto Forum Petra Płock – Eisberg Rondel Team Legnica 2-0
Finał
BHT Auto Forum Petra Płock – BHT GRU Piotrków Trybunalski 2-1

Klasyfikacja końcowa:
1. BHT Auto Forum Petra Płock
2. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski
3. Fundacja Akademia Sportu Gdańsk
4. Eisberg Rondel Team Legnica
5. AKS Politechnika Wrocławska

Źródło: własne / PGNiG Summer Superliga