Było to nocne i… bardzo mocne. Płocka Galeria Sztuki w Noc Muzeów [FOTO]

W tę wyjątkową noc w roku Płocka Galeria Sztuki zaprosiła zwiedzających na „Nocne /Mocne Metamorfozy”. Gości już od progu witał słynny Feniks. W tym wypadku był tak efektowny, że zapierało dech w piersiach.

Feniksa stworzyła Eliza Rajkowska, płocczanka, która kostium i charakteryzację przygotowała na konkurs ogłoszony przez Cinema Makeup School z Los Angeles, kształcącej profesjonalnych charakteryzatorów. Fascynujący Feniks to było zaledwie preludium tego, co stworzyła młodziutka – 17 – letnia – artystka. „Postaci-masek” autorstwa płocczanki w PGS zaprezentowano dużo więcej. Dzięki dziełom goście w naturalny sposób przenieśli się do świata symboli jednego z najciekawszych i najważniejszych współczesnych artystów Stasysa Eidgreviciusa i jego „Archiwum Wyobraźni” – wystawę nadal można obejrzeć w Galerii przy ulicy Sienkiewicza.

Najważniejszym punktem wieczoru był dwukrotnie pokazany, inspirowany prezentowaną wystawą, pełen światła, muzyki, tajemnicy i tańca spektakl multimedialny „Maski”, w którym wystąpiły, poddanne malarskiej metamorfozie tancerki z grupy FAME. Oprawę muzyczną przedstawienia zapewnili: DJ Aka One oraz uczniowie Szkoły Muzycznej w Płocku. A o iluminacje zadbała Manufaktura Eventu.

To jednak nie wszystkie atrakcje, które w Noc Muzeów przygotowała Płocka Galeria Sztuki. Goście, którzy odwiedzili w ten wieczór i noc płocką Galerię mieli niepowtarzalną okazję do skosztowania kruchych i pysznych Julianków, które przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. arcybiskupa A.J. Nowowiejskiego w Płocku.

Fot. Dziennik Płocki